1. Ana Sayfa
  2. KİŞİSEL GELİŞİM
  3. İstediğiniz Her şeyi Gerçekleştirmeniz Mümkün

İstediğiniz Her şeyi Gerçekleştirmeniz Mümkün

İstediğiniz Her şeyi Gerçekleştirmeniz Mümkün

İstediğiniz Her şeyi Gerçekleştirmeniz Mümkün

 

Hayatınız boyunca istediğiniz her şeyi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu isteklerinizden sizi hiç kimse, ortam ve şartlar engel olamaz. Yeter ki siz isteyin, hedeflerinize engel olmaya çalışanlar, tepki gösterenler mutlaka olacaktır. Ama asla vazgeçmeyin, hayallerinizin ardından gidin. Bu konuda sizlere birkaç yolu göstereceğiz.

  1. Tam olarak ne istediğinizi bilin gerekirse isteklerinizi bir yere not edin. Aklınızda istediğiniz her şeyi kesin olarak netleştirin ve tereddüt bırakmayın. Kendinize ne istediğinizi sorun ve cevabını vermeden konuyu kapatmayın. Hedeflerinizi geniş bir biçimde not edin.

 

  1. Sizin isteklerinizi destekleyen inanış yaratın ve hedeflerinize tepki gösteren olaylardan uzak durun. Mesela çok başarılı bir okul hayatınız olmasını istiyorsunuz ama edineceğiniz bilgilerin boş olduğuna inanırsanız, asla başarı gösteremezsiniz. Bu inanışınız sayesinde hiçbir yol kat edemezsiniz. Dolayısıyla bu düşünceleri aklınızdan çıkarın. Size destek sağlayan pozitif düşünceler ile yola çıkın. Hayallerinize kavuştuğunuzu düşünün ve sonucunda yaşayacağınız coşkuyu hayal edin. Bunun için tam anlamıyla hissetmeniz gerekir.

 

  1. Daima yeniliklere açık olun kendinizi geliştirin. Mesela yapmak istediğiniz iş ile ilgili yapılan gelişmeleri, yenilikleri iyi araştırın. İşinizle ilgili olan kişiler ile tanışın, onlardan bilgiler edinin. Çevre kötü diye düşünüp kendinizi soyutlamayın. Piyasada olup biten her şeye ayak uydurun ve her zaman esnek olun. Her şey akılda başlar ve dilediğiniz ne varsa önce aklınızda olması gerekir. Hayattan kendinize dersler çıkarın ve her gün yeni şeyler öğrenmeyi amaçlayın.

 

Çoğu insan istemesine rağmen hayallerinin peşinden gitmiyor ya da tam olarak ne istediklerini bilmiyorlar. Bu zamana kadar başarmış olduğunuz her şey, sizin istediğiniz ve inandığınız şeylerdir. Hayatta hiç inanmadan başarabileceğiniz bir şey olabilir mi? Bu yüzden ne istediğinizi bildiğiniz takdirde başarı hemen arkasından gelir. Karşınıza çıkan ve çıkacak olan olumsuzluklara bir tekme atın ve yolunuza devam edin. Siz başardıkça çelme takacak kişiler çok olur ve siz inandığınız sürece hayallerinizi gerçekleştirmede kimse size mâni olamaz. Yeter ki hiç vazgeçmeyin, hayallerinizin peşinden yılmadan koşun. Dilediğiniz sürece yapamayacağınız hiçbir şeyin olmadığını unutmayın.

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap