1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: İthalat İhracat Uzmanlığı Yaparak Para Kazanma

İş Fikirleri: İthalat İhracat Uzmanlığı Yaparak Para Kazanma

İş Fikirleri: İthalat İhracat Uzmanlığı Yaparak Para Kazanma

İthalat İhracat Uzmanlığı Yaparak Para Kazanma

Son zamanların en gözde ek iş türlerinden biri olan ithalat ihracat uzmanlığı, aylık olarak büyük miktarlarda para kazanmanızı sağlıyor. Geleceği çok parlak iş olan ithalat ve ihracat uzmanlığı, özellikle mesleki konuda icra ederseniz ciddi birikimler yapabilir, emekliliğe dahi ayrılmanız mümkün… Bu iş çoğu kişiler tarafında sıkça tercih ediliyor, en belirgin özelliklerinden biri de kolay bulunabilirliğidir.  Bu yüzden çoğu yerli ve yabancı şirketlerin ihtiyaç duyduğu bu işi yapmaya karar verdiğinizde, ihtiyacınız olan tek şey ithalat ve ihracat uzmanı arayan şirketler ile iletişimde bulunmaktır.

İthalat İhracat Uzmanlığı

Şirketlerin ürün alımı ve ürün satımı konusunda icra ettikleri meslek çeşididir. Bu ek işi yapabilmek için kesinlikle ithalat ihracat alanında gereken eğitimlerin alınmış olması gerekir. Ayrıca ithalat ihracat uzmanlığı belgesine de sahip olmalısınız.

İthalat İhracat Uzmanlığı Başvurusu

İş başvurusu genellikle internet ortamında daha çok yapılıyor. Bu konu ile ilgili şirketlerin ilan siteleri üzerinden vermiş oldukları ‘ithalat ihracat uzmanı aranıyor’ ilanlarına ulaşarak, bu şirketler ile iletişime geçmeniz gerekir. Diğer taraftan internet aracılığı ile ilan sitelerine ilan verip, böylece ithalat ihracat uzmanı arayan şirketlerin sizinle iletişime geçmesini sağlamış olursunuz. Dahası ithalat ihracat uzmanı arayan şirketlere, şahsen başvuru yaparak da işe başlamanız mümkün.

İthalat İhracat Uzmanlığı İşi Ne Kadar Kazanç Sağlıyor?

İthalat ihracat uzmanlığı, özellikle güvenilir ve kaliteli şirketler ile çalıştığınız zaman aylık ortalama olarak en az 2000 TL oranında ek gelir sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu işi mesleki olarak yaptığınız takdirde, emekliliğe de ayrılabilirsiniz. Bu sayede iş hayatınızın sona ermesinden sonra emeklilik keyfini doyasıya çıkarmanız mümkün.

İthalat İhracat Uzmanlığı İşinden Kariyer Yapma Fırsatı

Bu işten kariyer yapma imkânı da yakalayabileceğiniz için tercihinizi 1. sırada tutmanız önerilir.  Bu yüzden yapacağınız bu işten başarılı olduğunuz zaman, çalıştığınız şirket senenin belli zamanlarında maaş ikramiyesi almanızı sağlar. İthalat ihracat hizmetleri sunan küçük ölçekli bir şirket de kurma şansınız var.  Kendinizi bu alanda devamlı geliştirmeli ve yeniliklere açık olmanız gerekir.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap