Kişisel Gelişim: Düşüncenin Gücü İspatlandı

Kişisel Gelişim: Düşüncenin Gücü İspatlandı

Düşüncenin Gücü İspatlandı

 

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre, dokunma ile düşünmenin gücü ispatlandı. Yapılan araştırmanın kısaca özeti; düşüncesiyle hastalanır, eliyle ağrıları hafifletebilir. İnsan düşüncesinin gücünü nasıl kullanır? Tabi ki de dokunma ve düşüncenin gücü ile olmaktadır. İngiliz bilim adamlarının yaptığı bu çalışma, kişilerin beden enerjisi ile dokunarak kendilerini ve başkalarının bedenine şifa sağlamasına dayanıyor. Aslına bakılırsa Uzak Doğu öğretisi ile aynı konuda buluşuyor. Tıbbi tedavi ile beraber tavsiye edilen ve insanların pozitif enerjisinin yüksek olmasını sağlayan yöntemlerin, hasta ve doktora katkılar sağlıyor.

 

Başkasının Eli Dokununca Ağrı Şiddetleniyor

Doktor Marjolein Kammers’a bir yerinizi kestiğinizde ya da yaralandığınızda ilk ne yaparsınız? Sorusu yöneltildi. Doktor, cevap olarak elinizi ağrıyan bölgenin üstüne koyun ve ağrınız hafiflemeye başlar dedi. Ona göre insanların ağrıyan yerlerine ellerini götürmesi, otomatik bir şekilde düşünce gücünü harekete geçiriyor. İnanların o noktaya odaklanmasını sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda uzman kişiler, hastalardan ellerini ağrıyan bölgeden çekmelerini istediği zaman, başkasının elini o noktaya koyması halinde ağrıda artış gözleniyor.

 

Ağrı Kontrolünde Düşünce Gücü mü Yoksa Ağrı Kesici mi?

Düşünce gücü, fiziksel ve zihinsel bedenin çalışmaları sonunda gelişen bir durum olarak belirtiliyor. Tıp alanında ağrı kontrolünün, ağrı kesicilerin yanında düşünce gücü ile yapılması aynıdır. Dahası ameliyat ya da kaza sonrası kaybedilen organ veya uzvun ağrıdığını hissetmek de düşünce gücüyle oluşturuluyor.

Kişisel Gelişim: Düşüncenin Gücü İspatlandı

Yanmayan Parmaklar Dahi Su Topladı

Nörolog Doktor Marjolein Kammers ile ekibi, yapmış olduğu ısı çalışmalarının sonucu oldukça enteresandır. Yaptıkları çalışmalarında, yalnızca bir tanesinin yakıcı özelliği olan 3 ayrı sıcaklıktaki yere elin 3 parmağının değdirilmesi sağlanıyor. Geri kalan iki nokta soğuk olmasına rağmen, 3 parmağı da yanmış gibi davranıyor. Dahası hiç yanmamış parmakları dahi, yanmış olan bir parmakla beraber su dahi topluyor.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Kişisel Gelişim: Üzülmenin Yararları da Var

 

Hastalandırma Gücün Bulunuyorsa, İyileştirme Gücün de Bulunur

Araştırmacılar, bilimsel olarak tam anlamı ile bunun açıklamasını yapamıyorlar. Hasta olan kişilerin düşünce güçleri ile kendi kendilerini hastalandırabildikleri gibi aynı şekilde kendi kendilerini iyileştirebileceklerini de gösteriyor. Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu, düşüncenin gücüne nasıl inandığını yaşamış olduğu bir olay ile anlattı;

11 sene önce Finlandiya’da öğretim üyesi olarak çalışırken, uzun sene çocuğu olmayan arkadaşım doktora gitti. Yapılan incelemeler sonucunda yumurtalıkları ile rahminde kanser olduğu anlaşıldı. Kanserin çok yayıldığını gören doktor arkadaşımın eşine, çok fazla yaşayacağını düşünmüyorum onun için eşiniz ne istiyorsa onu yapın ve onu mutlu edin demiş. Arkadaşım bizler ile vedalaştı ve Hindistan’a gidip orada rahatlamak için yoga ve meditasyon yapıp rahatlayacağım dedi. Ertesi sabah vedalaştığı bir arkadaşının trafik kazası geçirdiğini ve hayatını kaybettiğini öğrenmiş. Hindistan’da karnının şişlikleri büyümeye devam etmiş. Tekrar doktora kontrole gitmiş ve karnındaki şişliğin kitleden olduğu düşünülürken, doktor kontrolü sonrası kitlelerin hepsi ortadan yok olmuş. Ayrıca arkadaşımın 5 aylık hamile olduğu da söylenmiş. Arkadaşımın çocuğu şimdi 17 yaşında anne ve kızı hala hayattalar.

 

 

Kişisel Gelişim: Düşüncenin Gücü İspatlandı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ