1. Ana Sayfa
  2. KİŞİSEL GELİŞİM
  3. Kişisel Gelişim: Sıra Dışı Olmak

Kişisel Gelişim: Sıra Dışı Olmak

Kişisel Gelişim: Sıra Dışı Olmak

Sıra Dışı Olmak

 

Normalden farklı bir çizgi anlamı taşır. Sıra dışı durum, bir olayın olması gerektiğinden daha farklı olmasıdır. Kişiler, başkalarının ne düşüneceği ile ilgili değil yalnızca kendilerini mutlu etmeye çalışırlar. İnsanlar diğer kişilere zararı değmeyecek şekilde oldukları zaman, gayet sevecen, özgür, faydalı bir durum ortaya koyarlar. Aslında özgürlük zaten fayda sağlar. Toplumun oluşturduğu kurallara bağlı ve devamlı kendisin kısıtlayan kişiler, gerçek durumlarını sergileyemezler. Bu yüzden nedenini bilmedikleri bir sebeple hep mutsuz olurlar. Devamlı anlamsızca bir huzursuzluk hissederler. Hatta bazı kişiler buna o kadar çok alışır ki bu durumdan çıktıkları takdirde, huzursuz olurlar. Bu kadar fazla toplum kurallarına bağlı yaşamak, insanları köleleştirip bulundukları durum içinde mutlu olmaya iterler.

 

Özgürlüğe ilk adımı attıkları esnada bu kişiler garip bir huzursuzluk yaşarlar. Sıra dışı insanlar, kendi isteklerini ikinci plana atmayan, özgür kişilerdir. Aslına bakarsanız günümüzde artık böyle insanlara çok fazla den geliyoruz. Bu özellikteki kişiler genellikle pozitif, sempatik istediklerini elde eden kişiler ile birlikte birkaçı da çok fazla burnu havada oluyor. Bu arada bulunan ince dengeyi görgü denilen kavram ile saptayabiliyoruz.

Dolayısıyla sıra dışı olabilmek için daima kendiniz olun ve bir kalıba girmek için uğraşmayın. Başka şeylerden etkilenmek sizin değişmenize neden olur. Sıra dışı olmak cesaret ister ve bu konuda kararlı olun. Birkaç sıra dışı olmak ile ilgili örnek vermek gerekirse;

 

  • Siyahi topluluk arasında beyaz tenli olmak
  • Yemeğe, tatlı ile başlamak
  • Özel bir davette herkes takım elbise giyerken, spor kıyafetle katılmak
  • Teknolojiye karşı çıkarak mobil iletişim cihazları kullanmamak

 

Bunlar gibi birçok örneği sıralamak mümkündür. Ancak ne olursa olsun içinde yer aldığınız toplumdan daha farklı bir yapınız bulunuyorsa, daima göz önünde olursunuz. Farklı olmanın sizlere sağladığı faydalar çoktur ve farklı olmaktan asla kaçınmayın. Sıra dışı olmak her zaman sizin ön planda olmanızı sağlar. Sıradan herkesin yaptığı ya da belli kurallar altında yapmış olduğu şeyler pek de önemsenecek şeyler değildir. Farklı olmak hayata pozitif bakmanızı ve keyif almanızı sağlar. Farklı olmak sizi siz yapan en önemli ve en güzel özelliklerin başında gelir.

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap