1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı?

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı?

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı?

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı?

Aidatı olmayan kredi kartları artık vatandaşlar tarafından sıklıkla aranan konular arasına girdi. Bu konu hakkında gerekli düzenlemeler hayata geçirilse de, tüm kartları kapsamadığını belirtmek gerekir. Öte yandan aidatsız kredi kartları taksitli alışveriş imkanı sunmadığı gibi, puan gibi avantajları da vermez. Peki kredi kartı aidatını ödememek için neler yapılabilir? Detaylar yazımızda…

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı

1- İlk Olarak Bankanızla Görüşün

Aidatlı bir kredi kartına sahipseniz, bu ücreti ödememek için bankanızla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Bankalarla iletişime geçerseniz bir müddet sonra size cevap gelecektir. Bankalara yapılan itirazlar belli değerlendirmelerden sonra karar verilir. Özellikle yüklü şekilde harcama yapan biriyseniz ve geliriniz iyiyse o zaman sizden aidat alınmayabilir.
Bankadan herhangi bir cevabın gelmemesi durumunda tüketici hakem heyetine başvurmayı deneyebilirsiniz. Bankalar genel olarak avukat ve mahkeme masraflarıyla uğraşmamak için müşterilerine olumlu cevap verebilmektedir.
Gelen düzenlemelerden sonra her bankanın aidatı olmayan kredi kartı bulundurma zorunluluğu vardır. Ancak bu kartlar diğerlerine nazaran daha az kullanışlı olan kartlardır.

2- Diğer Bankaları Mutlaka İnceleyin

Bankaların arasında var olan rekabet, aidat ücretini ortadan kaldırabilir. Özellikle bu alanda ücret ödememek için, diğer bankalar tarafından sunulan avantajları inceleyebilirsiniz. Özellikle sıfır aidatsız olmasa bile, düşük aidatlı kredi kartları bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı

3- Sözleşme Detaylarına Dikkat Etmeli

Kredi kartı aldığınız sırada sözleşmenin imzalanması gerekiyor. Son derece önemli bir nokta olan sözleşmede alacağınız kartın her türlü detayı vardır. Bu nedenle sözleşmeyi imzalamadan önce acele etmemeli ve gerçekten tüm detaylarını okuduğunuza emin olmalısınız. Bazen banka tarafından belirtilen ile sözleşmede yer alan ifadelerde çelişkiler yer alabilir. Bu nedenle sözleşmede bu ifadelere dikkat etmeli ve ince eleyip sık dokumalısınız.

4- Kullanılmayan Kartlar Kapatılmalı

Artık herkesin birden fazla kredi kartı bulunuyor. Çoğu zaman bu kredi kartları uzun süre kullanılmayan ve sadece cüzdanda kalan şeylere dönüşüyor. Özellikle bu alanda gereksiz şekilde ücret ödememek için bu kartları kapatmanız doğru olacaktır. Kartınızı kapatmanız kullanmadığınız zamanlarda daha mantıklı olurken, gereksiz şekilde ekstra masraf yapmaya da gerek kalmaz.


Yorum Yap

Yorum Yap