1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı hayatımızın her alanında yer alıyor ve her türlü alışverişlerde bu kartı kullanarak ödeme yapabiliyoruz. Kredi kartını düzenli ve doğru bir şekilde kullandığınız zaman ödemlerde sorun yaşamazsınız. Ama kredi kartı kullanımında bazen sınırlar aşıldığı zaman ödemelerde sıkıntılar yaşanabilir. Aylık geliriniz ile kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız o zaman borucunuzu ödemenin başka yolunu bulmanız gerekir.
Kredi kartı borucunu ödemek için yakınlarınızdan borç alabilirsiniz. Bir birikiminiz var ise bu birikimi kullanarak kart borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu gibi imkanlarınız yoksa işte o zaman kredi kartı borç erteleme işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır
Birçok kişi kredi kartı borç erteleme işlemini ilk defa duymaktadır. Hatta daha önce bu konuda bilgisi olmayanlar şu an bu işlemin yapılabildiğini bilmediklerinden pişman olabilirler. Kredi kartı kullanırken kartınız ile yapabileceğiniz her türlü işlemi bilmenizde ve öğrenmenizde fayda var. Bu nedenle bankaların sizlere sunduğu avantajları mutlaka takip edin.
Gelelim kredi kartı borç erteleme işleminin nasıl yapıldığına. Kredi kartı borç ertelemesi yapmak için bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak borç erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bazen bankalar müşterilerinin kart hareketlerini takip ederek müşterilerine borç erteleme talebini kendileri sunmaktadır.
Bankalar müşterilerini elinde tutmak istedikleri için onlara çeşitli kolaylıklar sunmaya çalışır. Ama borç erteleme işlemi sonrasında banka borcu ertelerken üzerine iyi bir faiz de eklendiği için bir yandan da bu işten karlı çıkmaktadır.
Kredi kartı borç ertelemesini online olarak da yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir detay var. Bazı bankalar kredi kartı borç ertelemesi yapsalar da asgari tutarın ödenmesini zorunlu kılabiliyor. Buna çok dikkat etmelisiniz. Kredi kartı borç ertelemesini yapmak için banka şubesine gidip yetkililer ile bire bir görüşmeniz ve detayları doğru bir şekilde öğrenmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Kredi Kartı Borç Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Borç Ertelemesinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartı borç ertelemesinden faydalanmak için daha önce bankalara olan borcunuzu düzenli olarak ödemiş olmanız gerekiyor. Bankalar bu durumu dikkate alarak borç ertelemesi yapıyor. Borcunuz ertelendiği zaman siz bu süreç içerisinde para biriktirip borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Tabi bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir.
Borcunuz ertelenebildiği için kendinizi daha rahat hissedebileceğinizi düşünebilirsiniz ama bankalar borcunuzu ertelerken üzerine bir faiz de eklemektedir. Banka sizlere borç ertelemesi imkânı sunarken kendisi de buradan yüksek bir faiz geliri elde etmektedir.

Bankacılık ve kredi kartları ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler BURADA!


Yorum Yap

Yorum Yap