1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı alışverişlerde rahatlık sağlasa da borç ödeme zamanlarında yapılan yanlış harcamalar kişilere maddi sorunlar yaşatabilir. Bu nedenle kredi kartı kullanımı hakkında kart sahiplerinin her türlü bilgiyi bilmeleri önemlidir. Kredi kartı borç ödemesinde dikkat edilmesi gereken detaylar hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda kart kullanımı ile ilgili birçok bilgiyi bulabilirsiniz.
Kredi kartınız ile yaptığınız aylık harcamalar sonrası kartınızın hesap kesim tarihinde aylık borcunuz ortaya çıkar. Aylık harcamalarınız sonucu ortaya çıkan borç tutarı yanı sıra birde asgari ödeme tutar miktarı belirlenir. Bu miktar yaptığınız harcamalara göre ve bankanın şartlarına göre belirlenmektedir. Ay sonunda kart borcunuzun tamamını ödeme durumunuz yoksa en azından asgari ödeme tutarını ödemeniz gerekir. Asgari ödeme tutarını ödemeniz borcunuzun daha fazla artmasının önüne geçecektir.

Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bankaların müşterilerine sunduğu avantajlardan birisi de kredi kartı borç transferi işleminin yapılabiliyor olmasıdır. Kredi kartı borç transfer işlemi sayesinde farklı bankalarda bulunan borçlarınızı tek bir banka hesabına taşıyarak sadece buraya ödeme yapabilmenizdir. Bankaların müşterilerine bu hizmeti sunmasının en önemli nedeni hem rekabet ortamı oluşturmaları hem de yüksek faiz oranlarından yararlanabilmeleridir. Kart sahipleri bankaların sunduğu bu hizmetleri araştırarak kendilerine uygun ödeme yöntemini belirleyebilirler.

Kredi Kartı Borç Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Taksit Ertelemesi Yapabilirsiniz

Kredi kartınızın borcunu ödemekte zorluk çekiyorsanız, önümüzdeki günlerde borcu ödemek gibi bir imkânınız yoksa o zaman kredi kartı borcunu erteleme işlemi yapabilirsiniz. Birçok banka müşterilerine kolaylık sağlamak için 3 ay sonra ödeme seçeneğini müşterilerine sunuyor. İnternet bankacılığı aracılığı ile kart borcunuzu erteleyebilirsiniz. Ama borcunuzu ertelemiş bile olsanız borucunu devam edeceği için bunu elbette ki bir gün ödemek zorundasınız.
Kredi kartı borcunu kapatmak için yapılabilecek bir diğer işlem ise borcu borç ile kapatmaktır. Bu seçenek size ilk başta uygun gibi gelse de size bir anlık rahatlama sağlar ve borcunuz artarak devam eder. Kredi notu düşük olanlar bu yöntemi seçerlerse ilerde daha fazla sorun yaşayabilirler. Bu nedenle kredi notu düşük olanların bu yöntemi tercih etmemeleri daha doğru olur.


Yorum Yap

Yorum Yap