1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gittikçe artan kredi kartı kullanımı ile birlikte her ay ödenmesi gereken kredi kartı borçları nedeniyle pek çok banka müşterisi bankamatiklere ya da bankalara gidiyor. Ödemelerde sorun olmaması için çabalayan ve ödeme gününü geçirmemek adına gayret gösteren kredi kartı kullanıcılarının kredi kartı borcu ödemesinde dikkat etmesi gereken noktalar bulunuyor. Bu konulara dikkat edilmediğinde ödeme günü geçebiliyor ya da kredi notunun düşmesi gibi durumlar yaşanabiliyor.

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunlara Dikkat Edin!

  • Kredi kartınız birden fazlaysa ve borç ödeme noktasında kredi kartlarınıza yetişemiyorsanız bazılarını iptal ettirerek sadece bir ve ya birkaç kart ile idare etmeniz gerekir.
  • Kredi kartlarında belirli bir ödeme günü bulunur. Bu günlerde ödeme yapılmadığında hem faiz zammı gelecek hem de kredi kartınızın ödeme günü geçtiğinden dolayı kredi notunuz düşecektir. Gelecek ödemede ise daha yüklü bir ödeme görebilirsiniz.
  • Kredi kartı borçlarını öderken asgari ödeme tutarına dikkat etmelisiniz. Asgari ödeme tutarının altında yapılan ödemeler o ayki ödemeleri kapsamayacağı gibi yeterli olmadığından dolayı ödeme yapılmamış gibi bir görüntüye de nede olacaktır.

Kredi Kartı Borcu Ödemesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Geç ödeme yapmanız haline kredi kartınızla kazandığınız kredi notları da düşecektir. Kredi notunun düşmesi ise bir süre sonra kartınızdaki limitin düşmesine de neden olacaktır. Eğer bankalardan kredi çekme gibi bir durumunuz varsa kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamayabilirsiniz.
  • Kredi kartlarınızın çok fazla olmasından yana yakınıyorsanız ve borçlarınıza yetişemiyorsanız bankalar tarafından sunulan borç aktarma özelliğini deneyebilirsiniz. Bu özelliğe göre farklı kredi kartlarındaki borçları tek bir kredi kartına aktararak ödemelerinizi daha kolay ve gününde yapabilirsiniz.
  • Kredi kartınıza eğer o ay içerisinde asgari ödeme tutarı kadar dahi ödeme yapamayacak durumda iseniz bankanıza giderek borç erteleme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmanız halinde kredi notunuz düşmeyecek ve bankanız size ek faizler yüklemeyecektir. Hatta bazı bankalar şimdi kredi al bir ay sonra ve ya üç ay sonra öde gibi seçeneklerde sunmaktadır.
  • Elden borç para bularak kredi kartı borcu ödemesi yapabilir ve ödemeden birkaç gün sonra yatırdığınız kadar miktarı yeniden çekerek bir ve ya birkaç ay bu şekilde borcunuzu erteleyebilirsiniz.

Kredi kartları ile alakalı tüm bilgilere ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap