1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Kredi kartı seçenekleri günümüzde nakit paranın yerine kullanılan ve çok sık bir şekilde tercih edilen araçlar arasındadır. Özellikle nakit para sıkıntısı yaşanan durumlarda adeta bir kurtarıcı görevi gören kredi kartları bazen ekstre dönemlerinde kişilerde sıkıntı yaratabilir. Zorlanma durumunda ise bankalar tarafından müşterilerine kredi kartı borcu erteleme imkanı sunulmaktadır. Bu imkanı sunmayan bankalar ise, farklı talepler doğrultusunda kredi kartı borçlarının ertelenmesini müşterilerine sunmaya devam ediyor.

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir

Kredi Kartı Borcu Erteleme Yöntemleri

Kredi kartı borcunu ertelemek istediğiniz zaman en çok dikkat etmeniz gereken konu, borcun ödenmesi gereken günü geçirmemek olmalıdır. Bir gün bile geçen ödemelerde isteseniz bile borç erteleme özelliğinden yararlanamazsınız. Ayrıca gün geçirdiğinizden dolayı gelecek aya daha yüksek bir miktar ödemek durumunda kalırsınız. Öte yandan bu durum kredi notunuza da yansıyarak, bu notun düşmesine neden olacaktır.

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir

Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

1- Kredi kartı borcu erteleme için o dönemde toplam ne kadar ödeme yapacağınızı bilmelisiniz. Bu ay ödeme yapamayacak durumdaysanız, o zaman durumu doğrudan bankaya bildirmeniz lazımdır. Ödeme günü belki elinizde minimum ödeme tutarını ödemeye yetecek kadar bir miktar bulunursa, ”asgari ödeme” tutarını kapatmayı düşünebilirsiniz.
2- Bankaya giderek görevlilere bu borcu erteletmek istediğinizi bildirmeniz lazımdır. Diğer bir ihtimal ise internet şubesini kullanarak site üzerinden ödeme atlat kısmını kullanmanız tavsiye edilir. Telefon bankacılığı üzerinden de kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır sorusundan kurtulmanız ve borcunuzu ertelemeniz mümkün olacaktır. Bunun için bankanın kendi çağrı merkezine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Borcu ve Kredi Borcu Nasıl Ertelenir

Kredi Yapılandırma ve Borç Ertelemesi İçin Yapılacaklar

Bankalar sahip olduğu müşterileri kaybetmek istemezler. Bu nedenle borç ertelemeye özel olarak bazı durumlar geliştirilmiştir. Özetle aşağıdaki yöntemler üzerinden borçlarınız için bir çözüm yolu bulabilirsiniz.
Bu sorunu giderebilmek için ilk önerilen şey banka ile görüşmektir. Bu şekilde vade sayısını arttırarak ödemeleri daha kolay bir şekilde tamamlama hakkına sahip olabilirsiniz.
Bazı nedenler üzerine ödeme yapmanız mümkün görünmüyorsa, bu durumu dilekçeyle birlikte bankaya bildirmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sorunu yüzde yüz çözebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap