1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Kredi kartı hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran bankacılık ürünleridir. Aslında bilinçli kullanıldığında kredi kartlarının çok büyük avantajları bulunmaktadır. İşte bu avantajlardan bazıları,

  • Yüklü miktarlardaki alışverişlerin taksitlendirilmesini sağlar,
  • Acil durumlarda nakit ihtiyacı sağlar,
  • Havaalanlarında hızlı geçiş ve ulaşımda ücretsiz transfer hizmetleri sağlar,
  • Camcı, çilingir ya da çekici gibi çok sık ihtiyaç duyulan konularda asistanlık hizmetleri vardır,
  • Harcamalarda indirim ve puan kazandırır,
  • Harcama sözü vererek puan kazanmak ve bazı kartlarda bu puanlar ile uçak bileti satın almak mümkündür.

Bunlar kredi kartlarının en sık faydalanılan avantajlarıdır. Bunların dışında, bankadan bankaya değişen farklı avantajlar da bulunmaktadır. Ancak bu kartların irade dışı kullanılması faydadan çok zarar getirir. Özellikle kredi kartından dolayı borç batağına sürüklenen kişiler, kredi çekemediklerinden şikayet ederler.

Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Borç Kapama Kredileri

Borç kapama kredileri yalnızca krediler için değil, kredi kartı borçları için de kullanılmaktadır. Eğer kredi kartı çok riskli bir pozisyona gelmemiş ve kredi notunu büyük ölçüde düşürmemiş ise hemen bu kredilere başvuru sağlanmalıdır. Çünkü bu krediler de kredi notu çok düşük olan kişilere tanımlanmaz. Bu nedenle kredi kartı ödemeleri tehlikeye girdiği an harekete geçilmeli ve borç kapama kredilerine başvuru sağlanmalıdır. Bu krediler sayesinde biriken kredi borcu kapatılır ve ödemeler düzene sokulur. Ancak bundan sonraki adımda yeniden kredi çekmek istendiğinde süreç farklı işleyecektir.

Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum?

Yeniden Nasıl Kredi Çekerim?

Eğer borç kapama kredisi kullandınız ve kredi kartı borcunuzu tamamen kapattıysanız akabinde kredi kartınızın olduğu bankadan bilgilerinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz. Bunun yanında kredi kartını da kapattırmanız müşteri limitinizin açılmasını sağlayacaktır. Çektiğiniz borç kapama kredisi için de sürekli olarak düzenli ödeme yapmanız çok önemlidir. Bu işlemleri yaptıktan birkaç ay sonra kredi notunuz yükselecek, müşteri limitiniz düzene girecek ve borcunuz azalacaktır. Yeni bir kredi çekmek için bu noktada başvuru sağlayabilirsiniz. Ama başvurunuz olumsuz olduğunda üst üste başvuru yapmaktan kaçınmalı ve birkaç az daha düzenli bir şekilde ödemelerinize devam etmelisiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap