1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı kullanan çok ama kredi kartını doğru kullanan az diyebiliriz. Kredi kartının yanlış kullanımı nedeniyle birçok kişi maddi sorunlar yaşamakta ve bankalara borçlanmaktadır. Kredi kartı kullanırken nelere dikkat edilmeli, doğru kredi kartı kullanımı nasıl olmalı bu yazımızda sizlere bu konuda bilgiler vermeye çalışalım.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartının Borcu Sizin Borcunuz

Kredi kartının cepte olması kişilere rahatlık sağlıyor. Kartı cebinde olan kişi alışveriş yaparken kendini daha rahat hissediyor ve doyasıya alışveriş yapıyor. Ama ay sonu geldiğinde kartta oluşan borç yine sizin borcunuz. Bu gerçeği unutmadan hareket ederseniz ay sonunda ödemelerde sorun yaşamazsınız.

Aylık Bütçenizi Hazırlarken Kredi Kartı Harcamalarınızı da Dikkate Alın

Aylık bütçe harcamalarınızı yaparken kredi kartı harcamalarınızı da hesaba katmalısınız. Ay sonunda kredi kartı ödemelerinde sorun yaşayıp maddi anlamda zorluk çekiyorsanız bütçe hesabını yaparken kredi kartı için ödeyebileceğiniz miktarı belirleyip buna göre harcamalarınızı yapmalısınız.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taksitli Alışverişleri Avantajlı Hale Getirin

Taksitle yapılacak alışverişler bütçenizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken detay bir anda karta yüklenip nasıl olsa taksitle alıyorum diyerek farklı alışverişler için taksit oranını arttırmamaktır. İhtiyaçlarınızı karşılarken öncelikle en acil olandan başlayıp taksitlendirmenizi yapın ve borcunuz bitmeden yeni bir taksitli alışveriş yapmayın.

Kredi Kartı Yıllık Aidatları Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Kredi kartı almadan önce bankaların kart aidatları hakkında bilgi sahibi olun. Kredi kartı yıllık aidatı her yıl sizden kesileceği için bu ücretin yüksek olmamasına dikkat edin. Çok yüksek aidatlar ödemek yerine farklı bankaların sizlere sunduğu avantajlara ve aidatsız kredi kartlarına göz atın.

Kredi kartı limitini nasıl artırırım

Kart Sayısına Dikkat Edin

Kontrollü bir harcama yaptığınızı düşünüyorsanız kredi kartının sayısı sizin için önemli değil. Ama bir anda kendinizi alışverişe kaptırıp her şeyi unutuyorsanız o zaman 2’den fazla kartınızın olmamasına dikkat edin. Ay sonunda 3-4 tane olan kartlarınızın borcu geldiğinde ödemelerde zorluk yaşayabilirsiniz.

Ödemeleri Aksatmayın

Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken detaylar listesinde aslında en önemlilerden birisi ödemelerin aksatılmamasıdır. Ay sonunda en azından asgari tutarı ödeyerek borcunuza faiz yüklenmesinin önüne geçebilirsiniz. Unutmayın borucunuzu ödemediğiniz zaman kara listeye girebilirsiniz. Buda ileride sizin için sorun oluşturabilir.

Kredi kartı ile diğer bilmeniz gereken her şey için BURAYA TIKLAYIN!

Kredi ve kredi türleri hakkında bilgi almak için BURAYA TIKLAYIN!

Bitcoin nedir? Nasıl Alınır? Öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap