1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Bankalar tarafından tüketicilere tahsis edilen ve anlık olarak borçlanma sağlayan kredi kartları günümüzde milyonlarca kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bankalara belirli bir limit kapsamında anlık olarak borçlanma sağlayan kredi kartı ile nakit para taşıma zorunluluğunuz ortadan kalkarken, maddi gücünüzün yetmediği durumlarda ihtiyacınızı giderebilir ve internetten alışveriş yapabilirsiniz.
Tüm bu pozitif özellikleri ile hayatımıza kolaylıklar getiren kredi kartları hakkında son yıllarda olumsuz haberler de sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Kişileri harcamaya teşvik eden ve tüketim kültürüne dahil olan kredi kartı, borç ağırlığı nedeni ile de tüketicileri zorlayabilmektedir. Özellikle limit konusunda yeterlilikleri dikkate almayan tüketicilerin borç sorunları sıkça karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de bu duruma düşmek istemiyorsanız ve kredi kartı limiti nasıl düşürülür merak ediyorsanız yazımızın devamında bu konuyu ele alacağız.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

KREDİ KARTI LİMİTİ DÜŞÜRME İŞLEMİ

Kredi kartınızın limiti sizin için fazlaysa ve bu fazla kısmı kullanarak borç yükü altında kalmak istemiyorsanız o halde kredi kartı limiti düşürmek için hemen harekete geçebilirsiniz.
Kredi kartı limiti düşürmek için yapmanız gerekenler çok basittir. Kredi kartını kullandığınız bankanın telefon bankacılığı hizmetlerinden bu konuda hizmet alabilmeniz mümkündür. Bankanızın telefon bankacılığından müşteri temsilcisine ulaşarak kredi kartı limiti nasıl düşürülür konusunda bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca bankanızın resmi web sitesinden bireysel hesabınıza giriş yaparak kredi kartı sekmesinden limit bilgilerinizi güncelleyebilir ve limitinizi düşürebilirsiniz.
Bu işlemi gerçekleştirmenin en kolay yollarından birisi de bankanızın size en yakın şubesini ziyaret etmektedir. Bankanızın şubesinde kredi bürosuna başvuruda bulunarak kredi kartı limitinizin düşürülmesini talep edebilirsiniz. Şube yetkilisi talebiniz ile ilgili işlemi en kısa süre içerisinde gerçekleştirecek ve kredi kartı limitinizi talep ettiğiniz seviyeye düşürecektir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kredi kartı limit düşürme işlemi genel olarak 1-3 iş günü içerisinde aktif bir şekilde gerçekleşmektedir. Başvuru yaptıktan sonra beklemeniz gerekebilir.
Kredi limitinizi düşürmek için başvuruda bulunduğunuz esnada kredi borcunuzun bulunması durumunda gerçekleştirdiğiniz başvuru talebi beklemeye alınabilir. Bu durum ile ilgili olarak prosedür hakkında bilgi almak için müşteri temsilcinizle iletişime geçmenizi öneririz.
Yazımızda ele aldığımız kredi kartı limiti nasıl düşürülür konusu belirli bankaların prosedürleri ile sınırlıdır. Siz işleminizi gerçekleştirmeden önce bankanızın müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alabilir ve işlem talebinde bulunabilirsiniz.

Konut kredileri ile alakalı her şey BURADA!

Taşıt kredileri ile alakalı her şey BURADA!

İhtiyaç kredileri ile alakalı her şey BURADA!


Yorum Yap

Yorum Yap