1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi kartı limitini nasıl artırırım?

Kredi kartı limitini nasıl artırırım?

Kredi kartı limitini nasıl artırırım?

Kredi kartı limitini nasıl artırırım?

Artan ihtiyaçlar nedeni ile ve nakit kullanmayı tercih etmeyen banka müşterileri tarafından günümüzde kredi kartı kullandı iyice artmış durumdadır. Kredi kartı kullanımı düzenli şekilde kullanılması sonucunda kullanıcılarına oldukça yardımcı olmaktadır. Acil nakit ihtiyacı ya da para ihtiyacı durumunda kullanabilecekleri bir ek limit olmaktadır. İşte bankaların müşterilerine sunmuş olduğu avantajları kullanmak ve bu avantajı daha da artırmak amacı ile bazı kredi kartı kullanıcıları kredi kartı limitini artırmak istemektir. Bu durumda da kredi kartı limiti nasıl artırılır şeklinde sorular sorulmaktadır. Kredi kartı limiti artırmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

Kredi kartı limitini nasıl artırırım

Düzenli ödeme yapma

Bankalardan daha önce kullanmış olduğunuz kredi ya da kredi kartının askeri ödemesini düzenli yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü bankalar hiç bir zaman alamayacağı ve güvenemeyecek müşterilerine daha fazla borç vermeyecektir. Hal böyle olunca da düzenli ödeme yapan bireylerin kredi notu yüksek olacak ve bankalardan tekrardan kredi çekme taleplerinde ya da kredi kartı limiti yükseltme taleplerinde bulunulması durumunda işlemlerini daha kolay şekilde gerçekleştireceklerdir.

Kredi kartı limitini nasıl artırırım

Orantılı limit artırma

Kredi kartı limitimi nasıl artırırım şeklinde soruları olan müşterilerin dikkat etmesi gereken baka bir nokta ise maaşınızın ya da gelirinizin düzeyine göre limit artırma işleminde bulunmak olacaktır. Eğer ki maaşınız 2000 TL ise ve siz 50000 TL lik kredi kartı istiyorsanız bankalardan olumsuz cevap alacaksınız. Bu durumda da kredi kartı limiti artırımında bulunamayacaksınız. Bundan dolayı da maaşınızla ya da gelirinizle doğru orantılı olacak miktarda artırım istemeniz yerinde olacaktır.

Kredi Kartında Oluşan Anlamsız Borçlara Dikkat Edin

Ek gelir beyanında bulunmak

Eğer ki kredi kartı limitiniz aylık gelirinizden fazla ise yapmanız gereken şey ek gelir beyanında bulunmaktır. Kredi kartınızın olduğu bankaya ek gelirinizi beyan ederek kredi kartı limiti artırımında bulunabilirsiniz.
Gerekli koşullar oluştuktan sonra banka şubesine ya da internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartı limit artırımında bulunabilirsiniz. Banka size olumlu ya da olumsuz yanıt verecektir. Eğer ki cevap olumlu olursa yapmanız gereken şey banka şubesine giderek imza ve onay vermeniz olacaktır. Daha sonra kredi kartınızı yeni limitinden kullanmaya ballayabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap