Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

Bankalar, kredi kartı kullanımını özendirmek amacı ile her geçen gün farklı bir kampanyaya imza atıyor. Uçak firmaları ila yapılan anlaşmalar doğrultusunda artık kredi kartı puanları ile uçak bileti satın almak mümkün. Bu hem bankalar için hem de tüketiciler için aslında avantajlı bir kampanya. Çünkü para gibi kullanılabilen kredi kartı puanları, bedava uçak bileti avantajı sunuyor. Ancak her uçak firması, kredi kartı puanı ile alışverişe onay vermiyor ya da bazı bankaların kredi kartlarını kabul ediyor. Elbette en çok uçak bileti aldıran program ortaklığı şu an için bonus

Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

Banka Aracılığı ile Uçak Bileti Alma

Kredi kartı puanları ile uçak bileti almak isteyen ancak kartında yeterince puanı bulunmayan kişiler, dilerlerse harcama sözü vererek bedava uçak bileti de alabilirler. Yani bazı bankalar müşterilerinden yıllık belli bir tutarın üzerinde harcama sözü alırlar. Müşteri bu harcama sözünü o yıl gerçekleştireceğine dair söz verir. Ardından banka kişinin bir seyahati için yurtiçi ya da yurtdışı uçak biletini karşılar. Bu verilen harcama sözüne bağlı değişecektir. Örneğin kişi 10.000 TL’lik bir harcama sözü verdiğinde banka da müşterinin yaklaşık 1.000 TL uçak bileti masrafını üstlenir. Ancak bu oran bankadan bankaya da değişiklik gösterecektir. Bazı bankalar harcama sözünün yüzde 10’unu bazı bankalar ise yüzde %5’ini uçak bileti olarak verirler.

Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

Bedava Uçak Bileti Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle kredi kartı kullanıcı iseniz harcamalarınızın çoğunu kredi kartı ile yapmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra program ortaklı noktalardan alışveriş yapmanız kartınızda daha hızlı puan birikmesine yardımcı olacaktır. Örneğin; beyaz eşyalarınızı nakit yerine kartınızla alabilir ve bu kart ile aynı program ortaklı bir noktadan alışveriş yapabilirsiniz. Ancak alışveriş puanlarınızın zor ve zahmetli biriktiğini açıklamakta fayda bulunuyor. Bunun yerine bankalara harcama sözü vererek ilerlemek daha avantajlı olacaktır. Örneğin kredi kartı ile yıllık ne kadar harcama yaptığınızı hesaplayabilir ve bu harcamanıza göre uygun bir söz verebilirsiniz. Bu sizi hem zorlamayacak hem de bedava uçak biletine kavuşmanızı sağlayacaktır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Telefon Dolandırıcılarına Dikkat

Kredi Kartı Puanları ile Uçak Bileti Satın Alma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ