1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında

Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında

Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında

Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında

Bankacılık sisteminin en önemli dişlilerinden birisi olan ve milyonlarca kişinin finansal yaşamının merkezi haline gelen kredi kartları artık genel bir ihtiyaç olarak görülmektedir çünkü internet alışverişlerinde kullanabildiğimiz ve yüksek meblağlı alışverişlerimizi taksitlendirebildiğimiz kredi kartı harcamalarımız bize bu avantajlardan da fazlasını sağlamaktadır.

Başta nakit para taşıma yükümüzü kaldıran kredi kartı ayrıca hızlı ödeme ve çok sayıda kampanyadan faydalanma fırsatını sunmaktadır.
Tüm bu etkenler karşısında siz de kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve kredi kartı başvurunuz onaylandıysa o halde artık tek gerekli olan şey somut kartınıza sahip olmaktır. Kredi kartı başvurusu onaylanan kişilerin sıklıkla gündeme getirdiği kredi kartı teslim süresi konusunu bu yazımızda ele alacağız.

Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında

KREDİ KARTI TESLİMATI NASIL GERÇEKLEŞİR?

Bankaya kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra bankadan tarafınıza ona bildirimi geldiyse teslimat ile ilgili bildirim de en kısa süre içerisinde tarafınıza iletilecektir. Kredi kartınızı fiziksel olarak almadan kullanmanız ne yazık ki mümkün değildir, bu nedenle de bekleyiş sürecine gireceksiniz.
Başvuru esnasında verdiğiniz adres bilgilerine yönelik olarak teslimatı gerçekleştirilecek olan kredi kartınızı bankanın anlaşmalı olduğu kurye size getirecektir ve yalnızca size teslim edebilmesi mümkündür. Güvenlik prosedürleri gereği kurye size kartınızı ibraz ederken sözleşmeye imza atmanızı isteyecektir.

Kredi Kartı Teslim Süresi Hakkında
Banka başvurunuza onay verdikten sonra kuryeye teslim ettiği kredi kartının en geç 10 gün içerisinde size teslim edileceğine dair kredi kartı teslim süresi bildirimi sağlar. Bu 10 günlük sürede mesai saatleri içerisinde kredi kartınız tarafınıza ibraz edilecektir. Eğer kredi kartı teslim süresi dolmasına rağmen kredi kartınız tarafınıza teslim edilmediyse bu durumda bankanın telefon bankacılığı hizmetlerinden müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartınızın takibi ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı teslimat süresinde herhangi bir gecikme söz konusuysa bu durumda banka adres teyidi isteyecektir ve kredi kartınız ile ilgili olarak kurye ile iletişime geçerek teslimatın durumunu soracaktır.
Kredi kartınızı teslim edecek olan kurye Türkiye’deki kargo firmalarından farklı bir ileti ulaştırma oluşumuna bağlıdır. Bu kişinin ibraz ettiği kredi kartınız isminiz ve adresiniz yazan bir zarfta olmalı ve zarf açılmamış olmalıdır.

Bayilik Veren Firmalar ile alakalı yazılarımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!

Kredi kartları ile ilgili tüm merak ettikleriniz BURADA!


Yorum Yap

Yorum Yap