1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Kredi Kartınız Varsa Vergi Borcunuz Kalmasın

Araç sahipleri yılın belirli dönemlerinde motorlu taşıtlar vergilerini ödemeleri zorunludur. Her ay artarak devam eden diğer ihtiyaçlar ve bazı ödemelerin olması sebebiyle tek taksitte çok zor ödenen motorlu taşıtlar vergisi birçok bankanın desteği ile taksitler şeklinde de ödenmektedir. Her geçen gün milyonlarca sürücü araçlarının zorunlu olan motoru taşıtlar vergisini kullandıkları kredi kartları ile ödeme şansı yakalarlar. Mtv ödeme kredi kartı ile daha kolay ve eşit taksitler haline ödenebilmektedir.
Zamanında ödenmeyen motorlu taşıtlar vergisi için cezai işlem uygulanmaktadır. Bu sebepten dolayı sürücüler tek taksitte ödemekte zorlandıkları için müşterisi oldukları bankanın kredi kartı ile 3 taksit şeklinde ödeme olanakları vardır. Türkiye’de aktif olarak devam eden bankalar motorlu taşıtlar vergisi için mtv ödeme kedi kartı ile imkânını sunmaya devam etmektedir. Araç için yılda iki kez ödenen motorlu taşıtlar vergisi ödenmediğinde aracın alımı ve satımı kesinlikle yapılamaz. Kısacası, aracın muayenesi ve zorunlu olan vergi ödemeleri eksiksiz olması gerekir. Aracın satışı gerektiğinde mtv ödeme kredi kartı ile daha çabuk yapılmaktadır.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Araca Göre MTV Farklıdır

Ülke geneline bakıldığında milyonlarca araç her gün trafiğe çıkmaktadır. Gerekli muayene ve kontrolleri yapılan bu araçların devlete ödenen bazı vergileri de mevcuttur. Araç sahiplerinden yılda iki kez alınan motorlu taşıtlar vergisi aracın modeline, motor gücüne ve durumuna göre değişmektedir. Her aracın motorlu taşıtlar vergisi aynı değildir. Bunu anlamak için internetten MTV sorgulama sayfasından yardım alabilirsiniz.

Vergisi ödenmeyen araç cezai işlem görmektedir. Mtv ödeme kredi kartı ile olduğunda sürücülerin içi rahat eder ve trafiğe daha güvenli çıkarlar. Örneğin 2012 model bir aracın yaşı 5’tir. Motorlu taşıtlar vergisi hesaplaması da ona göre yapılmaktadır. Aracın tüm fiziki özellikleri motorlu taşıtlar vergisinin fiyat kısmını belirler. Araca göre motorlu taşıtlar vergisi farklılaşır. Mtv ödeme kredi kartı ile 31 Ocak ve 31 Temmuz tarihlerinde yapılır. Bu tarihler aşıldığından gecikme zammı uygulanır. Araca göre bu faiz oranı da değişir. Ödenmesi gereken motorlu taşıtlar vergisinin daha da yükselmemesi için araca ait tüm ödemelerin zamanında yapılması gerekir.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Mtv Ödeme Kredi Kartı ile Yapılır mı?

İnternet çağının yaygın olarak devam ettiği bugünlerde borç ödeme işlemleri de hızlı olarak internetten yapılmaktadır. Gecikme faizi yerine kredi kartı imkânı ile motorlu taşıtlar vergisi güvenle ödenebilir. Sürücüler araçlarına ait motorlu taşıtlar vergisini peşin ödemediklerinde taksitler şeklinde kredi kartları ile ödeme imkânı bulurlar.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Hesaplanır?

Motorlu taşıtlar vergisi her aracın üzerinden motor silindir hacmi, yaşı ve tipi ve tescil tarihi seçilmektedir. Gelir idaresinin yılsonunda açıkladığı vergi tutarı belirlenir. Gelir idaresi Başkanlığının açıkladığı rakam yılda iki kez Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere iki taksit şeklinde devlete ödenir. Araca ait hesaplamalardan sonra araç sahibi tarafından ödeme gerçekleştirilir. Geçmişte tek taksit şeklinde ödenen motorlu taşıtlar vergisi bankaların kredi kartı hizmeti ile 3-9 taksitte ödenmektedir. Geç ödenen motorlu taşıtlar vergisine gecikme zammı da uygulanmaktadır. Faizden etkilenmemek için mtv ödeme kredi kartı ile 9 taksite kadar ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

MTV Borç Sorgulama Hizmeti ile Borcunuzu Öğrenin

Trafiğe çıkan her aracın Gelir idaresi Başkanlığı tarafından internette borç sorgulama ekranı bulunmaktadır. Gerekli alanlara aracın plaka numarası ve sürücünün TC kimlik numarası yazılır ve var olan araç vergi borcu çıkar. Resmi internet sayfasından tek tıkla motorlu taşıtlar vergisi öğrenilebilir. MTV ödeme kredi kartı ile kısmı seçilerek borç hemen ödenir.

Motorlu Taşıtlar Vergisinin Ödeme Noktaları

Ocak ve Temmuz aylarında iki kez araç sahiplerinden tahsil edilen mtv ödeme kredi kartı ile daha hızlı bir şekilde ödenemeye devam ederken taksit imkânı araç sahiplerinin yüzünü güldürmeye yetiyor. Motorlu taşıtlar vergisi ödemesinin yapılacağı yerler;
Gelir idaresi vezneleri
Gelir İdaresi İnternet Adresi
Anlaşmalı bankaların tüm şubeleri
Bankaların internet siteleri ve ATMleri
Mtv ödeme kredi kartı ile zamanında yapıldığında herhangi bir gecikme zammı ödenmez. Sürücüler faiz ödemeden mtv ödeme kredi kartı ile 9 taksite kadar yapabilirler.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Bankaların Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesine Katkıları

Bankalar çoğu konuda olduğu gibi motorlu taşıtlar vergisi ödemesinde de müşterilerine zorluk çıkarmadan hizmet vermeye devam ediyor. Mtv ödeme kredi kartı ile her bankanın taksit sayısı değişiklik göstermektedir. Sürücülerin anlaşmalı oldukları bankalara ait kredi kartları ile motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri daha kolaydır. Mtv ödeme kredi kartı ile hemen hemen her bankaya yapılabiliyor. Bazı bankalar;

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

MTV Ödeme Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterileri mtv ödeme kredi kartı ile imkânından yararlanarak sahip oldukları aracın vergisini ödeyebilirler. Garanti bankasının internet sitesine girerek motorlu taşıtlar vergisi ekstra bir ücret ödemeden 2 taksit şeklinde ödenmektedir. Garanti cepten, gib.gov.tr den ve Bonusflaş’tan öde seçenekleri ile anında motorlu taşıtlar vergisi ödenmektedir.

MTV Ödeme Yapı Kredisi

Motorlu taşıtlar vergisini ödemek için Yapı Kredi Bankası’na ait kredi kartından yararlanılabilir. Mtv ödeme kredi kartı ile 3 taksitte yapılabilir. Yapı kredisi kredi kartına sahip olan sürücüler kredi kartı ile daha kolay ödeme yapabilmektedir. Motorlu taşıtlar vergisini taksitlere bölerek ödeyebilmek için kredi kartınızı hemen kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz her ortamda internetten motorlu taşıtlar vergisini ödemek artık çok daha kolay hale geldi.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

GİB Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme

Motorlu taşıtlar vergisi ödemenin birçok kanalı mevcut iken Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sayfasından de bu vergi borcu ödenebilmektedir. Kredi kartınız alışverişe açık olması motorlu taşıtlar vergisinin ödenmesi için yeterlidir. Anlaşmalı bankalardan yapılabilen motorlu taşıtlar vergisi GİB tarafından da yapılmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz girdiğinizde araca ait tüm vergi borçlar ödenir.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Kartla Ödemeler Tavan Yaptı

Mtv ödeme kredi kartı ile olduğunda milyonlarca sürücü taksitle borçlu kalmamak için ödemelerini zamanında yapmaktadırlar. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki son yıllarda kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisi ödemesi tavan yaptı. Rekor yükselişle kredi kartı ödemeleri hızla devam etmektedir. Mtv ödeme kredi kartı ile daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Belirtilen zaman diliminde ödemesi yapılamayan motorlu taşıtlar vergisinin cezai tutarı da kredi kartı ile ödenebilmektedir. 2018 yılı şubat ayındaki veriler mtv ödeme kredi kartı ile yapılarak yüzde 22 artarak 60 milyara ulaştı.
Kısacası, her sektörde olduğu gibi motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde kredi kartı birinci sıradadır. Mtv ödeme kredi kartı ile sürücülerin rahat etmesini sağlıyor. Kredi kartınızın harcamalarını yaparken aracınıza ait motorlu taşıtlar vergi borcunu ödemeyi de unutmayın.

Kredi Kartınız Varsa MTV Borcunuz Kalmasın

Araç Vergisi Olan Aracın Ruhsat ve Plaka Değişikliği Yapılır mı?

Araç vergisi borcu olan bir taşırın ruhsat ve plaka değişikliği kesinlikle yapılamaz. Aracın motorlu taşıtlar vergi borcu olduğunda resmi kurumlarda hiçbir işlem yapılmaz. Bu sebepten dolayı araca ait tüm motorlu taşıtlar vergisinin zamanında yapılması gerekir. Motorlu taşıtlar vergisinin peşin ödenemediği zamanlarda mtv ödeme kredi kartı ile ödenmesi mümkündür.


Yorum Yap

Yorum Yap