1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Kredi Kartınızı Kapatmak mı İstiyorsunuz?

Kredi Kartınızı Kapatmak mı İstiyorsunuz?

Kredi Kartınızı Kapatmak mı İstiyorsunuz?

Kredi Kartını Kapatmak İstiyorsanız…

Bankaların şüphesiz tüketicilere sağladığı en önemli finansal araçlardan birisi de kredi kartlarıdır. Kredi kartları, doğrudan kredi kullanmaktan farklı olarak anlık nakit karşılama imkanı sunarlar ancak düzenli olarak da geri ödeme isterler. Bu kapsamda tüketicilerin en sık kullandıkları ve en çok maruz kaldıkları banka ürünü kredi kartıdır diyebiliriz.
Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan bir husus ise Türkiye’de kredi kartı kullanımının olumsuz etkileridir. Kredi kartını doğru ve düzenli kullanma konusunda birçok kişi problem yaşarken, kredi kartının cazibeli ödeme fırsatları tüketicileri aşırı harcamaya itmektedir. Bu kapsamda artık ödemelerle başa çıkamayacak hale gelen tüketiciler kredi kartlarını kapatmakta çözümü bulmaktadırlar. Biz de bu yazımızda, bu durumu yaşayan tüketicilerin sorularına yanıt vermek için kredi kartının kapatılması sürecini ele alacağız.

Kredi Kartınızı Kapatmak mı İstiyorsunuz?

Ne İçin Kapatıyorsunuz?

Kredi kartı kapatma işleminden önce kredi kartını neden kapattırdığınız konusuna göre hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer kayıp, çalıntı vs. gibi bir durum ile karşı karşıyaysanız bu durumda bankanızın çağrı merkezini aramalı ve kayıp, çalıntı seçeneğinden ilerleyerek müşteri temsilcinizden kartın geçici bir süreliğine kapatılmasını istemelisiniz.
Eğer kredi kartınızı kullanımdan tamamen çıkarmak adına kapattırmak istiyorsanız bu durumda ise izleyeceğiniz yol farklı olacak.

TELEFON BANKACILIĞI İLE KREDİ KARTI İPTALİ

En hızlı kredi kapattırma yöntemi telefon bankacılığı ile olmaktadır. Bankanızın telefon bankacılığından kredi sekmesine ilerleyerek, müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilir ve kredi kartı iptali işleminizi başlatabilirsiniz. Banka yetkilisi size bu konu ile ilgili olarak çeşitli sorular sorduktan sonra işleminizi tamamlayacaktır ve 7 gün içerisinde kartınızın iptali gerçekleşecektir. Ancak bu 7 günlük süre içerisinde banka sizinle tekrar iletişime geçerek kampanyalar ve teklifler sunmaya devam edebilir.

Kredi Kartınızı Kapatmak mı İstiyorsunuz?

ŞUBEDEN KART İPTALİ YAPTIRABİLİRSİNİZ

Size en yakın şubeye giderek gişeler aracılığı ile kredi kartı kapattırma işlemi yapabilirsiniz. Unutmamalısınız ki borcunuz olsa dahi kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Bu durumda kartınızın iptali tamamlandıktan sonra borcunuzun tamamını kapatana kadar ekstre bildirimlerinizi almaya devam edersiniz. Borcunuzun tamamını kapattıktan sonra ise kredi kartınız tamamen iptal olarak pasif hale düşecektir.

Buraya tıklayarak kredi kartı ile ilgili diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap