1. Ana Sayfa
  2. KREDİ NOTU ÖĞRENME
  3. Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi notu, bankalar ile çalışan kişilerin ödeme düzenini tutar ve onlara 0 ile 1900 arasında notlar verir. Genellikle 800 ve altı kredi notuna sahip olan kişiler riskli olarak kabul edilir. Bu kişilerin bankalardan kredi çekmesi oldukça zordur. Ya kefil ya da ipotek göstermeleri gerekir. Bu puanın üzerinde yer alan kişiler kredi notuna göre belirlenen tutarlarda kredi kullanabilirler. Ancak bazı kredi notunu artırmanın yolları var ki düşük kredi notuna sahip kişiler birkaç ayda notunun nasıl arttığını görebilirler. Üstelik oldukça basit ve avantajlı yollar. Ancak istikrar gerektirdiği için kararlı davranmanın faydası vardır. İşte kredi notunu artırmak için birkaç ipucu…

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

İnternet Bankacılığını Kullanın

Öncelikle çalıştığınız bankanın internet bankacılığını aktif olarak kullanın. İster cep şubesini ister geniş platformunu telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan sık sık kullanmaya dikkat edin. Hatta bu platform üzerinden fatura ödemeleri gerçekleştirin ve var ise kredi kartınızdan ya da hesabınızdan otomatik ödeme talimatları verin.

Hesap Açılışı ve Yatırım Yapın

Bankalar aktif olarak bankacılık ürünlerini kullanan kişileri severler. Bu nedenle sizler de kullandığınız internet bankacılığı üzerinden vadesiz ya da vadeli hesaplar açın. Çük küçük meblağlar ile de olsa bu hesaplarda para bulundurun. Hatta altın ve döviz hesabı açarak hesabınızdaki küsuratlar ile yatırım yapın. Bu kredi notunu artırmanın yolları arasındaki en avantajlı olanıdır.

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Alışverişlerinizde Kart Kullanın

Eğer banka ve kredi kartınız yok ise başvuru yapın. Zaten banka kartı hemen gelecektir. Alışverişlerinizde para çekip nakit kullanmak yerine bu kartlarınıza yatırın ve kartlı işlemler yapın. Ayrıca hesabınızda para bulundurmaya da özen gösterin. Elinizdeki nakdi hesabınıza yatırabilir ve kart ile harcama yapabilirsiniz.

Üst Üste Başvurulardan Kaçının

Kredi notunu artırmanın yolları arasındaki en önemlisi üst üste başvuru yapmaktan kaçınmaktır. Özellikle kredi, kredi kartı ve ek hesap gibi ürünlere belli aralıklar ile başvuru yapın. Bu aralıklar 1 aydan daha kısa olmasın. Çünkü üst üste yaptığınız başvurular önemli ölçüde kredi notunuzu dibe çekecektir. Aynı şekilde sürekli olarak limit yükseltme başvuruları da yapılmamalıdır.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Kredi notumu ne kadar uğraşsam düzenli eski borçlarımı ödesemde ve kapatsamda bir türlü notumu yükseltemedim, bunun sebebi en az beş yıl geçmesi gerektiğini öğrendim. Bu konuda sizleri bilgilendirmek istedin. Teşekkürler.