Kredi Puanı Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

Kredi Puanı Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

Kredi Notu Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir ?

Kredi puanını inceleyen herkesin aklındaki bu sorunun cevabı aylık net geliriniz ile doğrudan bağlantılıdır. Düzenli ve zamanında yapılan kredi ödemeleri, kredi notunuzu artırdığı gibi bankalarla yaptığınız ticaretler de sizin için bir referans oluşturmaktadır. Yine de kredi kullanmak istediğinizde limiti belirleyen faktör daha çok aylık net geliriniz olmaktadır.

Kredi Puanı Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

Aylık geliriniz 1500 TL bandında ise bankaların size sunacağı kredi teklifleri 30.000 ile 35.000 TL arasında olacaktır. Bazı bankalar ise size bu sunulan limiti daha üst seviyede tutarak 50.000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir. Tüketici kredileri ve taşıt kredilerinin vadeleri farklı olmaktadır. Tüketici kredileri 36 ay, taşıt kredileri ise 48 ay vadeli şeklinde geri ödemeli verilmektedir.  Şunu da belirtmek gerekir ki kredi tutarı, belirlenen vadeye bölündüğünde, bölünen aylık parçalar aylık net gelirinizin en fazla %60’ı olabilmektedir.

Peki Kredi Neye Göre Hesaplanmaktadır ?

Bankalar, geri ödemesinde sorun çıkarması muhtemel olan aylık gelirinizi aşan vade planlarına sıcak bakmamaktadırlar. Eğer aylık net gelirinize kira vb. gibi ek gelirler eklendiğinde vadeyi karşılayabiliyorsa durum farklı olabilmektedir. Eğer kamu sektöründe çalışıyorsanız, bankaların size sunduğu kredi tekliflerinin limiti farklı olacaktır. Devlet memurları, maaşlarının 20 katı, bazı özel durumlarda ise 30 katı kadar kefilsiz kredi müracaatında bulunabilirler. Kredi puanı, kredi çekmeye yetmeyen vatandaşlar için kefil ile kredi verilebilmektedir. Bunların yanında ipotek veya teminat gösterme yoluyla da kredi puanı elverişsiz olan kişilere kredi verilebilmektedir. Gösterilen teminata göre ipotekle çekilen krediler, 500.000 TL bandına kadar çıkabilmektedir.

Kredi Puanı Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

Kredi çekebileceğiniz miktar bankalardan bankalara farklılık göstermektedir. Her banka kendine göre kıstaslara sahiptir. Ziraat Bankası 450.000 TL kredi teklifi sunarken, İş Bankası 350.000 TL sunabilir. Bunlara ilaveten maaş aldığınız banka da size kredi limitini yüksek sunacaktır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Evde Kürdan Paketleme İşi

Aldığınız maaşlar yanında, maliki bulunduğunuz taşınmazlar da size teminat olarak kilit bir rol oynayabilir ve çekebileceğiniz kredi miktarını artırmaktadırlar. Aksi takdirde maaşınızın yetersiz ve kredi puanınızın da düşük olması  sebebiyle, kredi başvurunuzda sizden kefil olacak kişi beklenmektedir.

Kredi Puanı Yüksek Olanlara Ne Kadar Kredi Verilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ