1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi?

Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi?

Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi?

Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi?

Çalışan kişilerin maaşları bazı ihtiyaçlara yetmediği zamanda kredi veren kurumlara ulaşabilir. Bu durum aslında bankacılık sektörünü son derece önemli bir hale getirirken bankaya bağlı olarak yaşamaya imkan tanıyor. Bankacılık sektöründe her türlü gelişme kullanıcıya doğrudan etki eder.

  • Örnek vermek gerekirse orta gelirli ve düşük gelirli vatandaşlar ihtiyaç konusunda faiz oranlarını dikkate almaktadır. Faiz oranları ise bankaya bağlı olarak değişmekte olup oldukça önemli bir konu halindedir. Öte yandan kredilere uygulanan faiz oranları ve kredi miktarı da yine başvuruyu gerçekleştiren kişiye bağlı olarak değişebilir.
  • Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi

Kredi sicili Nedir?

  • Aslında kişinin daha önceki zamanlarda kredi kullanımını ortaya çıkaran bir belgedir. Kişilerin kredi alabilmesi için öncelikle aylık olarak belirli bir gelire sahip olması gerekir. Kredi notu ise kredi başvurusunu gerçekleştirecek olan kişinin durumunu tam olarak ortaya çıkarır. Kredi miktarı kişinin son 6 aylık döneminde alan sigorta durumunu ve maaş bordrosunu ortaya çıkaracaktır.
  • Vatandaşlar buna bağlı olarak kredi almak istediğinde ise gelir düzeyine göre kredi miktarını belirleyebilirler özellikle geri ödemede sorun olup olmayacağı da gelire bağlı olarak ortaya çıkarılan bir durumdur. Özellikle bu sebepler dikkate alınarak ev hanımlarına ve çalışmayan öğrencilere kredi çıkmaz. Kişinin bir işi olmasa bile banka hesaplarının bulunması gibi durumlarda kredi çekmesi mümkün olabilir.

Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi

Kredi notunun oluşumu aslında gelir düzeyine, kredi kartı kullanımına, hesap hareketlerine daha önceki zamanlarda alınan kredilerinin ödeme tipine bağlı olarak değişir. Örneğin bu zamana kadar hiç kredi almamış kişilerin kredi notu tarafsız olacaktır. Kredi notu tarafsız olan vatandaşların kredi alabilmesi için gelir belgesi ile birlikte başvuruda bulunması gerekir.

Kredi notu düşük olan bireylerin Kredi alması kesinlikle olanaksız değildir. Ancak Kredi sicilinin en iyi şekilde düzeltilmesi için bazı yollara başvurması lazımdır. Bu nedenle çalışanların ve yeni işe giren kişilerin ihtiyaç duydukları Kredi miktarını alabilmeleri için banka talimatlarını dikkate almaları gerekir. Kredi notunu öğrenebilmek için herhangi bir bankaya giderek bu talebi iletmeniz yeterlidir.


Yorum Yap

Yorum Yap