1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Bankalar, tüketicilere sahip oldukları nakdi birikimi güvence altında tutabilmeleri için vadeli ve vadesiz olmak üzere mevduat hesaplarında tutma imkanı sunarlar. Tüketiciler de bu mevduat hesapları aracılığı ile maddi konularda organize olmayı, nakit para taşıma maliyetini ortadan kaldırmayı ve harcamalarını hesap kartı ile kolayca yapabilmeyi isterler.
Mevduat hesabı bankalar tarafından bir hesap kartı temin edilmesi ile kontrol edilir. Bu hesaptaki nakdi miktar kadar harcama yapılabilir, ATM’lerden para çekilebilir ve internet harcamaları gerçekleştirilebilir. Ancak kimi zaman kişi aniden kendi hesabındaki bakiyenin yetersiz olacağı bir harcama yapmak durumunda kalabilir. İşte tam bu noktada bankaların sunduğu kredili ek hesap veren bankalar karşımıza çıkmaktadır.

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Kredili Ek Hesap Ne İşe Yarar

Banka hesabınızdaki bakiyenin harcamalarınızda yetersiz olması durumunda harcama yapmaya devam etmenize olanak sağlayan bir uygulama olan kredili ek hesap, sizin talebinizle aktif hale getirilmektedir. Kredili ek hesabınızı, mevduat hesabınızı kontrol ettiğiniz hesap kartınız ile kullanabilmeniz mümkündür.
Kredili mevduat hesabından bir harcama yaptığınızda bankaya kredi borçlanması ortaya çıkar. Bu durum da haliyle faiz borcu oluşumuna neden olur bu nedenle kredili mevduat hesabı kullanmadan önce bankanızdan bu uygulamaya dair detaylı bilgi ve faiz oranı prosedürleri ile ilgili merak ettiğiniz konuları sormanızı öneririz.

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar

Kredili Ek Hesap Veren Bankalar Hangileri?

Enpara: Şubesiz bankacılıkta oldukça başarılı bir profil çizen Enpara.com’daki mevduat hesabınıza kredili ek hesap açtırabilmeniz mümkündür. Üstelik bu hesabı aktif hale getirmek için doğrudan Enpara.com mobil uygulamanızdan faydalanabilirsiniz.
Denizbank: Özel bankalar arasında prestijli bir yere sahip olan Denizbank’ta mevduat hesabınız varsa bankanın müşteri temsilciliği ile iletişime geçerek kredili ek hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca kredili ek hesap aracılığıyla yapacağınız harcamaları 12 ay taksitle kredi öder gibi geri ödeyebilirsiniz.
Yapı Kredi Bankası: Türkiye’nin ilk özel bankası olma statüsüne sahip olan Yapı Kredi Bankası’ndaki mevduat hesabınıza kredili ek hesap limiti tanımlatabilmeniz mümkündür.
Bu yazımızda kredili ek hesap veren bankalar hangileridir ele almış olduk. Şimdi sizde bankanız ile iletişime geçerek eğer kredili ek hesap veren bankalar arasında yer alıyorsa hemen başvurunuzu yaparak ek hesap talep edebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 ay önce

    Bunu bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum. Bilgilendirme için teşekkür ederim.