Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

Kripto paralar düşüş eğiliminde. Ethereum ve Bitcoin yatırımı yapan yatırımcıların gün ve gün daha fazla kayıplar karşısında ellerindeki yatırımları çıkararak satması ve bunun sonucunda yeni yatırımcının piyasaya korku dolayısı ile parasını yatırmaması kripto para piyasası toplam hacminde düşüşlere neden oldu. Daha önce 600 milyar dolar seviyesini dahi aşan kripto para piyasası toplam hacmi bugün Türkiye saati ile sabah saatlerinden itibaren düşüş eğilimine geçerek 277 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin fiyatının gerilemesi, bununla beraber hemen ardından Ethereum, Litecoin ve Ripple dahil tüm kripto paralarda gerileme yaşanmasına neden oldu. Yatırımcılar ise ellerinde bulunan yatırımların kendilerine yararı olmadığını belirterek hızlıca kripto paraları elden çıkarınca piyasa hacmi verilerinde ciddi düşüşler yaşandığı gözlemlendi.

Yatırımcı Satmak Zorunda Hissediyor

Yatırımcıların düşüş dönemlerinin uzun sürmesi dolayısı ile ellerindeki yatırımları satmak zorunda hissettiklerini belirten analistler, bu davranışların daha fazla korku ve endişe sebebi olduğunu yatırımların satılması ile birlikte piyasanın dayanıksız hale geldiği görüşündeler. Bitcoin 6.500 dolar, Ethereum 490 dolar seviyesinde iken yatırımcının elinde nakit tutmayı tercih etmesi piyasanın bir süre sonra daha kötü hale gelmesine sebep olabilir.

Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Kripto Para, Bitcoin ve Blockchain Hakkında Bilinen Yanlışlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ