1. Ana Sayfa
 2. KRİPTO PARALAR
 3. Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

Kripto Para Piyasası Hacmi 277 Milyar Dolara Geriledi

Kripto paralar düşüş eğiliminde. Ethereum ve Bitcoin yatırımı yapan yatırımcıların gün ve gün daha fazla kayıplar karşısında ellerindeki yatırımları çıkararak satması ve bunun sonucunda yeni yatırımcının piyasaya korku dolayısı ile parasını yatırmaması kripto para piyasası toplam hacminde düşüşlere neden oldu. Daha önce 600 milyar dolar seviyesini dahi aşan kripto para piyasası toplam hacmi bugün Türkiye saati ile sabah saatlerinden itibaren düşüş eğilimine geçerek 277 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin fiyatının gerilemesi, bununla beraber hemen ardından Ethereum, Litecoin ve Ripple dahil tüm kripto paralarda gerileme yaşanmasına neden oldu. Yatırımcılar ise ellerinde bulunan yatırımların kendilerine yararı olmadığını belirterek hızlıca kripto paraları elden çıkarınca piyasa hacmi verilerinde ciddi düşüşler yaşandığı gözlemlendi.

Yatırımcı Satmak Zorunda Hissediyor

Yatırımcıların düşüş dönemlerinin uzun sürmesi dolayısı ile ellerindeki yatırımları satmak zorunda hissettiklerini belirten analistler, bu davranışların daha fazla korku ve endişe sebebi olduğunu yatırımların satılması ile birlikte piyasanın dayanıksız hale geldiği görüşündeler. Bitcoin 6.500 dolar, Ethereum 490 dolar seviyesinde iken yatırımcının elinde nakit tutmayı tercih etmesi piyasanın bir süre sonra daha kötü hale gelmesine sebep olabilir.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aktif olarak 5 haber sitesinde editörlük ve ayrıca 3 blog sayfasında ise yazar olarak görev almaktayım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 3 ay önce

  Bu kripto paralar çok iyi kazandırıyor duyumları çıkınca kısa bir araştırma sonucu yıl sonuna 10 kat artış yapacağı söylenilen Ripple alımı yapmıştım. Fakat her geçen gün geriliyordu. Dayanamayıp hepsini bozdurdum. Şimdi yıl sonu geldiği için bir bakayım ne olmuş diye ama gördüm ki yerlerde sürünüyor. İyiki zararına bile olsa bozdurmuşum 🙂

 2. Birkaç gün %5 artış yaşadıktan sonra %10 düşüyor. Son bir aydır bu tarz düşüşler yüzünden %50 azaldı BTC’nin değeri. Blockchain’in geleceği altcoinlerle birlikte BTC’nin spekülasyonlarına bağlı. 2017’deki artış blockchain teknolojisine ilgiyi artırmıştı ancak 2018 sonu itibariyle hem piyasaya hem de blockchain’e güven kalmadı.

  Piyasaların düzelmesi için acilen BCHABC ve BCHSV”nin fiyatının belirlenmesi gerek. Piyasayı mahvettiler.

 3. Kripto para piyasasındaki çaltantılı süreç devam edene kadar hodl yapmak mantıksız. Bu süreçte yapılabilecek en iyi şey al-sat yaparak satoshinizi artırmak olmalı. BTC’nin düşüşe geçtiği zamanlarda BNB coin, ripple gibi coinlerler genellikle artışa geçiyor.

 4. 2018 başında bu kripto paraları çok fazla duymaya başladım. Özellikle BTC nin aşırı derece para kazandırmasından sonra küçük bir araştırma yapıp 2018 sonunda normal değerinin 10 katı olacağı iddaa edilen XRP den tam 500 adet almıştım. Fakat satın aldığım günden itibaren sürekli değer kaybetmeye başladı ve dayanamayıp tamamını bozdurdum. Bu konuyu görünce aklıma geldi 2018 sonuna da gelmişken bakalım ne durumda bizim XRP nin değeri diye…. iyiki bozdurmuşum 🙂

 5. Kripto Para bir zamanlar almıştım sonra değerlenmeye başladığı bir zamanda yanlış bir zamanda sattım ama kalmış olsaydı 10 katı daha fazlasına bozdurabilirdim, ama şuanda bunun pişmanlığını duyuyorum. Herşeyden önce araştırma yapmak gerekiyor.