1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Michelle Mone ingiliz iç çamaşırı kraliçesi

Michelle Mone ingiliz iç çamaşırı kraliçesi

Michelle Mone ingiliz iç çamaşırı kraliçesi

Michelle Mone sıfırdan nasıl zengin oldu?

Bugünkü makalemde sizlere sıfırdan başarılı olan bir iş kadını Michelle Mone’nin hayat hikayesini paylaşacağım. Hayatı şu an çok iyi olabilir ama geçmişinde çok zorlu bir yaşamı olmuş. Bu sorunlar devam etti ofisinin önünde tecavüze ve saldırıya uğradı.

 Bu problemler kendisini yıldırmadı hırsı ve azmi sayesinde büyük bir marka yarattı 1996 senesinde MJM international şirketini kurdu. Şirket bayanlara en kaliteli en son moda iç çamaşırları tasarlıyordu şirket çok hızlı bir şekilde büyüdü öyle’ki Dönemin İngiltere başbakanın dan yılın girişimcisi ödüllü aldı.

Girişimcinin şu an 40 milyon dolar nakit serveti var. Ayrıca kendisinin ev dekoru ve Mücevher tasarım markası vardır. 15 yaşındayken babası felç geçirdi okulunu bırakmadı ailesine bakmak için bir yandan okurken bir yandan da çalışıyordu. 17 yaşında modelliğe adımın attı modellik kariyerinde çok başarılı oldu. 19 yaşında evlendi. Eşine ev kadını olmaktan hoşlanmadığını bir şeyler yapmak istediğini söyledi.  Florida ya tatil için gittiğinde iç çamaşırı markası oluşturma fikri aklına geldi. Bunun için Florida’da  araştırmalara başladı bunun için özel sütyen ve iç çamaşırları için özel bir slikon ürünü ingiltereye getirmek için lisansını aldı.  

3 sene bu slikon ürünü geliştirmeye çalıştı ve sonucunda patentli bir iç çamaşırı markası olan (Ultimo markasını yarattı)  Bu marka ile bir çok uluslararası girişim ödüllü aldı. Bir çok ünlü model artık onun markasını tanıtıyordu artık uluslar arası büyük bir şirket haline geldi dünyanın bir çok ülkesinde Ultimo nun ürünleri satıyordu. 2014 senesinde Michelle şirketinin yüzde 80 ini Mass holdinge satmış bulunuyor. Michelle şu an Mass holdingte yönetici ve hissedar sadece ayda 4 gün toplantılara katılıyor. 

 

Ayrıca yeni kurduğu bir şirket daha var Utan beauty adında bronzlaşma ürünleri satıyor. Şirketini günden güne büyütüyor. Ev dekoru ürünleri satan, Mücevher tasarımı yapan şirketini satmadı. Kesinlikle emekli olmayı düşünmediğini söyleyen başarılı iş kadını sosyal yardımlaşma derneklerine yüksek miktarda düzenli bağışlar yapıyor.

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap