1. Ana Sayfa
  2. MÜŞTERİ HİZMETLERİ
  3. Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Hükümet tarafından genel merkezi Ankara olmak üzere, Milli Savunma Bakanlığı 1920 yılında kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı’nın görevi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet verirken, savunma politikaları ile Türk vatandaşlarının görevlerinden olan askerlik işlerinden sorumlu olmak olarak açıklanabilir.

Son zamanlarda bedelli askerliğin çıkması ile birlikte merak edilen soruların artması nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı iletişim numaraları aracılığıyla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Milli Savunma Bakanlığı’na Bağlı Kurum ve Komutanlıklar

Milli Savunma Bakanlığı, savunma politikaları dışında askerlik ve eğitim ile ilgili alanlara sahip bir bakanlıktır. Birimlerinden herhangi biri ile bilgi sahibi olmak adına Milli Savunma Bakanlığı Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yardım alabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı komutanlıklar; Genel Kurmay Başkanlığı bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DZKK) ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı (HVKK) olarak sayılabilir.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı kurumlar ise; Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Makine ve Kimya Endüstri Kurumu (MKE), Harita Genel Komutanlığı (HGM), İlaç Fabrikası Komutanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Ant Başkanlığı olarak belirtilebilir.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı komutanlıklar ya da kurumlara yönelik bilgi almak açısından Milli Savunma Bakanlığı iletişim numaralarını arayarak bilgi alabilir, iş ve işlemleriniz için destek alabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı vatandaşların askerlik işlerinden de sorumlu olduğu için bu işlemleri bünyesinde bulunan ve merkezi Ankara’da olan Askeralma Genel Müdürlüğü aracılığıyla yürütmektedir. En son olarak da bedelli askerlik için 3. celp dönemine dair Askeralma Genel Müdürlüğü aracılığıyla açıklama yapılmış olup, Mili Savunma Bakanlığı iletişim numaraları ve e-devlet aracılığıyla duyurular yapılmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı İletişim Numaraları

Milli Savunma Bakanlığı İletişim

Milli Savunma Bakanlığı’nın genel merkezi Ankara ilimizde bulunmakla birlikte, remi internet sitesi üzerinden bilgi edinme, ihbar ve şikayet gibi haklarınızı kullanabileceğiniz gibi Milli Savunma Bakanlığı musteri hizmetleri numaraları aracılığıyla istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Mili Savunma Bakanlığı iletişim numaraları için 0 312 402 61 00 numarayı arayabileceğiniz gibi, Askeralma Genel Müdürlüğü’nün iletişim numaraları için de 0 312 410 60 00 numarayı arayabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap