1. Ana Sayfa
 2. Altcoin
 3. NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır? Güvenli midir? 

NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır? Güvenli midir? 

NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır? Güvenli midir? 

NEO Coin Nedir? Nasıl Alınır? Güvenli midir? 

Neo Coin nedir? Nasıl alınır? Güvenli midir? sorularına yanıt arıyorsanız, sizlere konuyla ilgili olarak kısa bilgiler paylaşacağım. Şangay merkezli olan Neo Coin, Onchain tarafından geliştirildi. Başlangıç olarak Antshares olarak bilinse de sonradan ismini NEO olarak değiştirdi. Ethereum gibi ‘’akıllı sözleşmeleri’’ desteklediği ve DAPPS, ICO’lar gibi işlevsellik sağlar. Bu platform Çin Ethereum’u olarak da anılıyor. Çoğu tarafı Ethereum’a benzerlik gösterse de Ethereum Solidity dilini kullanmaktadır. Fakat NEO’da JAVA, GO NEO, C/C ile beraber GAS denilen de bulunur.

NEO Coin Nedir Nasıl Alınır Güvenli midir 

Ethereum’un Eter’ine benzer bir şekilde uygulamalar tarafından kullanılan para birimine GAS denir. Ayrıca NEO sahipleri, GAS formatında ödüller almayı hak ederler ve ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Eski zamanda Çin Hükümeti, Bitcoin’i para birimi olarak görmediğini resmi bir uyarı ile paylaştı. İşte o paylaşılan açıklama;

‘’Bitcoin, dijital para birimidir ve gerçek para birimi olarak yasal bir statüye sahip olması mümkün değildir. Pazar’da sirkülasyonunda para olarak kullanılamaz ve asla kullanılmaması gerekir. Katılımcı kişi ve kurumlar, Bitcoin gibi faaliyetlerde tedbirli olmalı ve bunlara karşı olan sorumluluk ve riskleri göze almalılar.’’

Diğer taraftan NEO, Çin Hükümeti tarafından destek veriliyor ve devletin sponsor olduğu konferansta hükümet onayı almış gibi görünüyor. Fakat ileri ki zamanlarda neler olur şimdiden kestirmek zor. Birkaç sene önce Antshares olarak ICO’ya çıkan NEO, az bir zaman sonra fiyat olarak yükseliş gösterdi. Dahası bunun bazı nedenlerden dolayı umut verici ürün olduğu düşünülüyor.

NEO Coin Nedir Nasıl Alınır Güvenli midir 

Arkasında Kim ya da Kimler Var?

İlk başta belirtildiği gibi NEO, blok zincir dağıtık defter sisteminin tasarım, geliştirme, araştırmasıyla ilgilenen şirkettir ve 2014 senesinde Onchain tarafından icat edildi. Bu ekip Da Hongfei, çekirdek geliştirici ve kurucu Zhang Zhengwen, genel sekreter Tao Ronggi ve operatörleri ile katkıda bulunan diğer kişilerin yönetimindedir.

Ayrıca kaç geliştiricinin bu projede gerçek anlamda çalıştığı da tartışmalar arasındadır. Dedikodulara göre yalnızca 2 kişinin NEO için kod üzerinde çalıştığı tartışılıyor. İnternet sitesinde güncellenmiş olarak 1 front-end geliştiriciyi, 4 geliştiriciyi, 1 proje üzerinde çalışan mühendisi listeliyorlar.

NEO Coin Nedir Nasıl Alınır Güvenli midir 

Niçin Büyük Olabilir?

Başarılı olması konusunda NEO’nun birçok nedenleri bulunuyor. Akıllı sözleşmeler ve ICO’lara izin veren bir platform olarak Ethereum çoktan kendini ispatladı. Ancak Ethereum, yalnızca Solidity programlama dili ile kısıtlıdır. Diğer taraftan NEO, Ethereum gibi akıllı sözleşmelere ve ICO’lara izin veriyor. Birçok programlama dilinin kullanılmasını sağlıyor.

Ayrıca NEO, birçok sayıda üst düzey ortaklıklar oluşturdu. Şimdiye kadar NEO, Coindash, Bancor ve Agrello ile iş birliği yaptı. Diğer taraftan NEO ile teknik iş birliği anlaşması imzalayan ilklerden biridir. Dünyanın en büyük e-ticaret firması olan Alibaba da NEO’nun firması olan Onchain arasında bağlantılar da bulunuyor. Onchain, Microsoft ve Fadada gibi Hukuksal Zincir adı altında Blockchain başlatmış oldu. Bu dijital sözleşmeler, e-tıbbi kayıtlar, fikri mülkiyetler de olmak üzere dijital kanıt depolama hizmeti sunuyor.

NEO Coin Nedir Nasıl Alınır Güvenli midir 

Nasıl Satın Alınır?

Kolay ve en hızlı şekilde NEO’yu, Binance üzerinden satın alma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce bir hesap açmanız gerekiyor.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. Yatırım amaçlı 2017 yılında NEO almıştı. Çatallanma sonucu GAS coin de verdiler ve o dönemde NEO 150 doları görmüştü. 2018 aralık itibariyle NEO 5-6 dolar aralığında seyrediyor. GAS da yaklaşık 1.80 dolar. Piyasanın bu kadar kötü olmasının tek sebebi tüm altcoinlerin Bitcoin’e endeksli olması.

  Bağımsız olduğunu iddia eden tüm kripto paralar maalesef gerçekçi değil. Hala ufak ufak da olsa her ay NEO veya GAS’a yatırım yapıyorum. NEO veya GAS coin gönderim ücretinin olmaması ve gönderiminin çok hızlı olması bu iki uzak asya coinini değerli kılıyor. Tekrar 100 doları göreceğimiz günleri görmek ümidiyle.

  • 3 ay önce

   Değerli ve bir o kadarda bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ediyorum. İnşallah kısa zamanda 100 doları görür.

 2. En çok güvendiğim altcoinlerin başında geliyordu. Whitepaper’ı çok sağlamdı ve arkaplandaki yatırımcılar cidden güven veriyordu. Fakat istenen düzeye bir türlü gelemedi ve yatırımım sessiz sedasız kenarda bekliyor. Biraz atağa kaldırabilseler bitcoinle yarışacak kapasiteye gelir.