1. Ana Sayfa
  2. KREDİ NOTU ÖĞRENME
  3. Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Kredi yapılandırması özünde daha düşük taksitler getireceği için asıl borçluyu biraz olsun rahatlatır. Örneğin 50 bin TL borcu olan ve bu borcu 24 ay içinde ödemek zorunda olan bir kişi yapılandırma sürecine başvuru yapabilir. Yapılandırma sürecinde bu borcun vadesi 48 aya çıkarılır ve aylık ödemeler düşürülmüş olur. Yani borçta herhangi bir düşüş yaşanmaz. Aksine vade artacağı için faiz oranlarından kaynaklı daha yüksek tutar geriye ödenmiş olur. Ancak tüketici aylık ödemelerinden kaynaklı derin bir nefes alır ve daha kolay ödeme yapmaya başlar. Farklı bankalarda parça parça kredileri olanlar ve yüklü miktarda borç batağında olanlar için faydalı bir uygulamadır. Odeabank da kredi yapılandırması yapan bankalardan bir tanesidir.

Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Odeabank Şubelerine Talep İletilmelidir

Banka genellikle 2 ayda fazladır ürünlerine ödeme yapmamış olan kişiler için kanuni takip sürecini başlatır. Ancak bu kişiler bu süre zarfında yapılandırma talebinde bulunabilir. Zaten kanuni takip süreci gibi bir sürecin yaşanmasını bankalar da istememektedir. Çünkü bu süreç zarfında müşterilerinden alacaklarını tahsil etmekte zorlanırlar. Ancak Odeabank’tan yapılandırma yapmak için telefon bankacılığı ile görüşülemiyor. Direkt olarak şubeye gitmek gerekiyor. Özellikle de kredili ürünü kullandığınız şube ile görüşmeniz gerekiyor. Ancak krediyi çektiğiniz şubeden çok uzaktaysanız en yakın Odeabank şubesinden de destek alabilirsiniz. Kurum içi yazışmalar ile muhtemelen aynı gün içinde yapılandırma sonuçlanacaktır.

Odeabank Kredi Yapılandırma İşlemleri

Herkes Yapılandırma Yapabilir mi?

Herkes ne yazık ki yapılandırmadan faydalanamaz. Bir kişinin yapılandırmadan faydalanabilmesi için ödeme güçlüğü içinde olması şarttır. Bu banka görüşünde olan bir durumdur. Zaten gecikmesi olan müşterilerin ürünleri yapılandırılır. Ancak gecikme söz konusu olmayanlar için bankalar söz sahibidir. Kanuni takip sürecine girilmeden önce bankalar müşterilerini sık sık ararlar. Bu esnada müşterinin yapılandırma talebi büyük ölçüde onay görür. Ancak hiçbir ödeme zorluğu içinde bulunmayan ve bilinçsizce kredili ürün kullanan kişiler için yapılandırma yapılmayacaktır. Bu tarz kişilerin yapılandırmadan çok borç kapama kredilerine başvuru yapması gerekir. Bu krediler sayesinde de tıpkı yapılandırma gibi borç tek elde toplanmış olur.


Yorum Yap

Yorum Yap