Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Herhangi bir istihdam imkanı bulmadan önceki  safha olan öğrencilik dönemi, kişilerin en çok maddi ihtiyaçlarının olduğu bir dönemdir. Günümüzde bankaların kredi kartı verme politikalarını eskiye nazaran genişletmeleri dolayısıyla, paraya en çok ihtiyaç duyan kesimlerden birini oluşturan öğrencilere kredi kartı verilebilmektedir. Bankalar bu ihtiyacın farkında olarak kredi kartlarını öğrencilerin de kullanımına sunmaktadırlar.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Vermektedir ?

Eğer siz de bir öğrenci iseniz ve ihtiyaçlarınızı karşılama doğrultusunda kredi kartına sahip olmak istiyorsanız bilmeniz gereken oldukça fazla detay bulunmaktadır. Bunların başında bankaların kredi kartı vermek için koştuğu şartlar bulunmaktadır. Kredi kartına başvurup kullanmak isteyen kişinin sigortasının bulunması, maaşının olması veya ispatlayabileceği bir ek gelirinin mevcut bulunması bankaların, kredi kartı vermek için aradığı profillere uymaktadır.

Öğrencilere kredi kartı veren bankaların hangileri olduğunu ve hangi şartlar hakkında verdiğini öğrenmek istiyorsanız denilebilir ki, artık pek çok banka belli limitlerle öğrencilere kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Bu da günümüzde öğrencilerin kredi kartı almasını bir nebze kolaylaştırıcı faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilere kredi kartı veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Kredi Kartı

Siz de kredi kartı çıkartmak isteyen bir öğrenciyseniz Ziraat Bankası’nın KYK kampanyasından faydalanarak müşterilere sunulan kredi kartı hizmetine sahip olabilirsiniz. Ek olarak devletten burs veya kredi alan öğrenciler için de Ziraat Bankası’nın kredi kartı hizmeti bulunmaktadır. Hesabınıza yatan burs veya krediyle, bankanın size sunduğu kredi kartınızın limitini (nakit avans da dahil olmak üzere) 500 TL’ye çıkarmanız mümkün.

Ziraat Bankası haricinde öğrencilere kredi kartı veren bankaları öğrenmek istiyorsanız Denizbank, İş Bankası ve Yapı Kredi bankalarına göz atmanız da mümkün. Fakat bu bankalarda aldığınız kredi kartınızda geri ödemeniz daha fazla bir önem teşkil ediyor ve dolayısıyla limitiniz bursunuzun yattığı hesapla aldığınız bir Ziraat Bankası kredi kartı limiti kadar yüksek olmayacaktır.

Öğrencilere sunulan bu kredi kartı hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız yukarıda sayılan bankalardan birini tercih etmeniz mümkün. Lakin düzenli bir geliriniz olmadığı göz önüne alınırsa ret cevabı almanız da olasıdır. Yine de bazı bankalar tam tersi öğrenciler için kredi kartı hizmeti sunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.