1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Eğitim hayatının en kritik aşamalarından birisi olan üniversite hayatı süreç olarak zorlu olmasının yanında masraflıdır da. Hem aileler hem de öğrenciler bu yönden hayatlarının bu döneminde ekonomik ihtiyaçlarını karşılayabilmenin alternatiflerini aramaktadırlar. Kimi öğrenciler yarı zamanlı işlere girerken, kimileri ise farklı alternatifleri araştırmaktadırlar ancak ortaya acil bir nakdi ihtiyaç çıkması durumunda banka kredileri kaçınılmaz bir tercih olmaktadır.
Biz bu yazımızda öğrencilerin kredi alabilecekleri bankaların hangileri olduğunu değerlendireceğiz ve alternatifleri inceleyeceğiz. Siz de öğrencilik hayatınızın en hareketli yıllarını geçirirken ekonomik kaygılar yerine, hızlı çözümlere odaklanabileceksiniz.

Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi İmkanı Sağlamaktadır

Genel bakışta aslında Türkiye’deki birçok üniversitenin öğrenciye özel kredi imkanı sunduğu görülmektedir. Faiz oranı, vade süresi ve başvuru şartları açısından farklılık gösteren bu kredi alternatiflerini değerlendirmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası: Öğrenciye Kredi

Öğrencilerin nakdi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredilendirme sağlayan Yapı Kredi Bankası, 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Yurtiçi veya yurtdışında eğitim alan öğrencilerin faydalanabilecekleri bu kredi için gerekli olan belgeler velilere ait bir gelir belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisidir. Bu belgeler ile anında bankadan başvuru yapılabilir. Faiz oranı ise bireysel bazda değişiklik göstermekte olup, vade süresi 48 aya kadar sınırlıdır.

Öğrencilerin Kredi Alabilecekleri Bankalar

Garanti Bankası: Öğrenciye Hızlı Kredi

Sloganından da anlaşılacağı üzere öğrencilere kredilendirmede sınır tanımayan Garanti Bankası hızlı bir kredilendirme yapmaktadır. Bu kapsamda banka öğrencilere özel kredi kampanyasında; 12 bin TL’ye kadar olan kredilerde %2.88, 12 bin TL-15 bin TL arasındaki kredileri %2.78, 15 bin TL ve üzeri krediler için ise %2.70 faiz oranı uygulamaktadır. Bu kredi minimum 3 ay maksimum 48 ay vade ile alınabilmektedir.

İş Bankası Eğitim Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası eğitim sürecindeki üniversite öğrencilerine sıklıkla kampanyalar sunan bir banka olarak tanınmaktadır. Sosyal ve kültürel aktivitelere de çoğu zaman sponsor olan İş Bankası’nın eğitim kredisi %2.79 faiz oranı ile sunulmakta ve 48 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır. Gerekli belgeler ise nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, eğitim masraflarını beyan eden fatura, makbuz ve belgeler, başvuru formudur.


Yorum Yap

Yorum Yap