1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Öğrenci iken ailemizden gelen para ile geçinmek dönem dönem yaşam koşullarından dolayı zorlarken, eskiden öğrenciyken para kazanma yolları içerisinde yarı zamanlı iş bularak ek kazanç elde etmek yer alıyordu. İnternetin yaygınlaşması ile beraber artık bilgisayar ya da akıllı telefonlar sayesinde para kazanmak öğrenciler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bunun için öğrenci olmanızın avantajlarını kullanarak, çevrenizi zeka ve zamanınızla birleşerek hem ek kazanç elde edebilirsiniz hatta isterseniz para bile biriktirebilirsiniz.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Sanal Asistanlık Yapmak

Öğrenci olarak internet üzerinden yapabileceğiniz işlerden bir tanesi sanal yönetici asistanlığıdır. Bu işi yapmak için özel bir eğitime de ihtiyaç duyulmamaktadır. Normal bir ofis sekreterinin yerine getirmesi gereken görevler ne ise, sanal asistanlar tarafından online olarak yapılmaktadır. Kısaca sanal yönetici asistanları; e-mail yazılması ve cevaplanması, randevuların takip edilmesi, elektronik dosyaların yapılması ve metin hazırlanması gibi görevleri internet üzerinden halleden kişiler olarak tanımlanabilir.

Çeviri Yaparak Para Kazanma 

Çeviri yapmak, öğrenciler tarafından öğrenciyken para kazanma yolları içerisinde çok tercih edilen bir iş olmakla birlikte, artık internet üzerinden de bu iş rahatlıkla yapılabilmektedir. Eğer siz de herhangi bir yabancı dili iyi bir derecede biliyorsanız, çeviri işinden iyi bir kazanç elde edebilir ve bütçenize katkı sunmak dışında para dahi biriktirebilirsiniz.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Fotoğraflarınızı Satmak

Fotoğraflarınızı online satarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. İlk adım olarak yapmanız gereken fotoğraf çekmek ve sonrasında çektiğiniz fotoğraflarınızı stok fotoğraf sitelerine koymaktır. Site editör ya da grafikerleri hatta şirketler tarafından fotoğraflarınızın beğenilmesi adına biraz beklemeniz gerekebilir. Ama eğer belli bir alana yoğunlaşırsanız, fotoğraflarınız çok daha fazla ve kolay bir biçimde tercih edilecektir.

Youtube Kanalı Açmak

Sosyal ağlar içerisinde olan Youtube üzerinden kanal açarak öğrenciyken para kazanma yollarından en eğlenceli olan işi yaparak para kazanabilirsiniz. İlk olarak adınıza bir kanal açtıktan sonra yüklediğiniz videolardaki reklam ücretleri üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için biraz yaratıcı olmanız ve araştırmayı seviyor olmanız yeterli olacaktır. Çünkü hangi videoların daha çok ilgi çektiğini tespit etmeniz işinizi kolaylaştırırken, daha fazla tercih edilmeniz sağlayacak ve böylelikle daha fazla para kazanabileceksiniz.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Sosyal Medya Hesaplarını Kullanmak

Sosyal medya hesabınız varsa ve sosyal medya üzerinden sürekli olarak takipçi sayınızı arttırmaya çalışıyorsanız, siz de sosyal medya hesabınızı kullanarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram’da takipçi sayısını kullanarak farklı şekillerde para kazanan bir sürü insan bulunmaktadır. Bazıları ürün ya da mekan tanıtımı yaparken, bazıları da satış yaparak hem para kazanıp hem de üye sayısını artırarak kazancını da artırmayı tercih etmektedir.

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma

Öğrenciyken para kazanma yollarını araştırıyorsanız, internetten satış yapma işi sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız ürünlerinizi internetten satabilirsiniz ya da uygun fiyata aldığınız bir ürünü kar marjı koyarak satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin bir elektronik eşyayı indirim ya da kampanyadan alarak, normal fiyatına satarak aradaki fark sayesinde belli bir gelir elde edebilirsiniz.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Bilgisayar oyunlarını çok seviyorsanız ve kendinizi oyun bağımlısı olarak tanımlıyorsanız; bu özelliğinizi kazanca dönüştürmeye ne dersiniz? Sonuçta sizin gibi milyonlarca oyun bağımlısı olan hatta bir oyunu geçebilmek için hiç düşünmeden para verebilecek ya da ihtiyacı olan bir malzemeyi oyunu için almak adına para ödeyebilecek insanlar düşünüldüğünde hobinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Eğer yazarak kendinizi ifade etmeyi seviyorsanız ve bu konuda da başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, ortaya çıkardığınız eserlerden de para kazanabilirsiniz. Bunun için iki farklı yol bulunmaktadır. Kendinize blog açabilirsiniz ya da ücretli makale yazarlığı yapabilirsiniz. Ama burada unutmamanız gereken kendi bloğunuz açtığınız zaman direk olarak para kazanmaya başlayamayabilirsiniz. Belli bir okuyucu kitlesine sahip oluncaya kadar beklemeniz gerekebilir. Makale yazarlığında ise durum farklıdır çünkü yazdığınız yazı başına ücretinizi alırsınız.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Web Sitesi Tasarlayarak Para Kazanma

Öğrenciyken para kazanma yolları arasında bulunan web sitesi tasarlamak, beklediğinizden daha fazla kazanç elde etmenize neden olabilir. Çünkü internetin ve e-ticaretin yaygınlaşması ile beraber web tasarımcılarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Siz de bilgisayar ile aranızın iyi olduğunu düşünüyor ve yaratıcı fikirlerinize güveniyorsanız, gerekli incelikleri öğrenerek web tasarım işine rahatlıkla girebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 2 ay önce

    Merhaba arkadaslar, borçlarimi CBT LOANS (PTY) LTD ile bir araya getirdim, hayatimda neler oldugunu kanitlamak için buradayim. Hayatimin ve ailemin lütfundan dolayi Tanri’ya sükürlerimi iletiyorum çünkü son 3 aydir borçluyum ve bankamla basvurdum ama reddedildim ve gittigim tüm finans kurumlari da reddedildi. . iyi bir arkadasim beni bu CBT LOANS (PTY) LTD’e yönlendirene kadar…

  2. öğrenci iken paraya çok ihtiyaç oluyor,
    örneğin ben üniversite yıllarımda ev arkadaşlarımla çiğ köfte yapar kahvelerde orada burada satardık.
    şimdiki nesil daha çok makale yazmak, çeviri yapmak gibi işleri tercih ediyorlar.