1. Ana Sayfa
 2. Altcoin
 3. OmiseGO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

OmiseGO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

OmiseGO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

OmiseGO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

 

Kripto para meraklıları dünya genelinde son günlerde OmiseGO’ya fazla ilgi duymaya başlandı. OmiseGO, Ethereum tabanlı olarak finansal teknolojiyi kullanarak bankacılığı bankalardan almaya çalışan, iddialı bir proje olmaktadır. OmiseGO merkezi bulunmayan bir borsa ve ödeme platformu sunarak Ethereum tabanlı bir finansal teknoloji firmasıdır. Dijital cüzdanlarda kullanılmak üzere, finansal bir teknoloji yaratır. Bu kullandıkları teknoloji, gerçek zamanlı ve eşler arası alışveriş ile ödemelere imkân sağlar. OmiseGO’nun niyeti, mevcut olan finansal kurumlara darbe vururken, herkesin kendi finansalını yönetebilmesini sağlamaya çalışmaktır.

Ayrıca OmiseGO, kripto para teknolojisini kullanıp bankacılığı bankaların elinden almayı planyan ilk proje de olmamaktadır. Başarılı ICO projeleri ile birçok yeni girişim aynı şeyi zaten yapmaktadır. Bir iyi bir de kötü olan bu endüstride rekabet kaçınılmazdır. Böylece aynı hedeflere doğru çalışan bütün ekipler üzerinde büyük baskılar yaratıyor. Bunların yalnızca bazıları bu konuda başarı gösterebiliyor. OmiseGO’nun başarı sağlayıp sağlamayacağını ileri ki zamanlarda göreceğiz.

Bu proje oldukça farklı ve ilginç bir şekilde kuruldu. OmiseGO, Ethereum tabanlı finansal teknolojiyi kullanıyor. Dolayısıyla geleneksel dijital cüzdanlarda kullanma ihtimali bulunuyor. Ayrıca bu ekip, gerçek zamanlı P2P değer değişimi ve ödeme servislerinin kullanımının mümkün olması için mücadele ediyor. Dahası proje, fiat para birimleri ile Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi merkezi olmayan para birimlerini de ele alacak. Ayrıca cüzdan servis sağlayıcıları için ağ aracılığı ile merkezi olmayan para birimleri ve fiat para alışverişi üzerine yoğunlaşmak için birçok yeni imkân yaratılmasını sağlayacak.

OmiseGO Nedir Özellikleri Nelerdir

Merkezi Olmayan Borsa

Gruplaşmış olan bir nüfusa yeni çeşit finansal kabul ettirmek kolay olmaz. Nedeni de herkes yeni olan bir sisteme dahil olmaktan kaçınır. Çoğu kişiler uzak durmayı ve küresel finansal hizmetlere güvenmemeyi tercih ederler. OmiseGO ekibinin açıklamasına göre, halka açık olan blok zincirde merkezi olmayan borsa kullanmak endişeleri en aza indirebilir. Herkes merkezi olmayan ve ekonomik şekilde her türlü finansal işleme ulaşabilir.

OmiseGO’nun yararlı bir wallet SDK’sı da yer alıyor. Bu proje ile gelecekteki ödeme çözümlerini ağ üzerinde basit şekilde entegre olacaktır. Dijital cüzdan konsepti her geçen hızla büyüyerek, dünyanın her tarafına yayılıyor. OmiseGo’nun bilinirliği her geçen gün artış gösteriyor. Ayrıca bu biri ya da birilerinin OMG fiyatını yapay şekilde pompalaması sonucu da gerçekleşebilir. Şimdilerde bir OMG 9,7 dolar değerinde seyrediyor. Bu yüzden dolaşımda yaklaşık olarak 100 milyon coin olduğunu varsayarsak, oldukça fazla bir değerdir.

OmiseGO Nedir Özellikleri Nelerdir

OmiseGO Blockchain Özellikleri

 1. Likidite sağlayan mekanizma
 2. Merkezi olmayan borsa
 3. Takas ile çözümleme OmiseGO blok zincirinde gerçekleşir
 4. Otomatik takas merkezi mesajlaşma ağı
 5. Birleştirilmiş zincir yapılarını daha çok güçlendiren yüksek performans sistemi
 6. Varlık- tabanlı Blockchain gateway’i
 7. Proof of Stake konsensüsü, zincirin kendisin yapmış olduğu faaliyetler ile birleştirilir
 8. Ölçeklenebilir ve herkese açık olan bir Blockchain


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. OmiseGO büyük araştırmalar sonucu ilgi duymaya başladım sanal ortamda çok bilgi bulunmamaktadır. Sayenizde OmiseGO hakkında bilgilendim ve daha çok ilgi duymaya başladım. Teşekkür ederim.