1. Ana Sayfa
  2. YATIRIM
  3. Online sigorta nedir?

Online sigorta nedir?

Online sigorta nedir?

Online sigorta nedir?

Klasik sigortacılık anlayışında bireyler evlerini, arabalarını, sağlıklarını güvence altına almak için acente acente dolaşmak zorundalardı. Çekilen zahmet, insanların doğru pakete odaklanmalarına engel oluyor ve sonrasında sıkıntılara yol açabiliyordu. Ama artık herhangi bir sigorta teklifini alıp vermek, evden dışarı çıkmadan da mümkün.
Teknolojinin iyiden iyiye geliştiği şu dönemlerde, internet yoluyla yapılabilen işlemlerin ve hizmetlerin adedi her geçen gün artmaktadır. Bireyler, her türlü sigorta işlemlerini artık internet üzerinden halledebilmekte, kendileri için en uygun sigortayı kolay bir araştırmayla bulabilmektedirler.

Online sigorta nedir
Online sigortacılık, acentelerin nerdeyse en çok müşteri kaynağını bulduğu bir mecra haline gelmiş ve acentelerin maliyetlerini büyük oranla azatlmıştır. Çünkü sigorta şirketleri, aynı anda birden fazla müşteriye ulaşabilmekte, ürünlerini daha iyi sunma fırsatını yakalamaktadırlar. Bu durum tabiki beraberinde rekabeti de getirecektir. Bunun yanında sigorta acenteleri, müşterilerinin online ortamda güvenliğini sağlamak için en üst düzeyde tedbirler almalılar ve yapılan sözleşmenin bir kopyasını müşterilerine göndererek, bireylerin ellerinde somut belgeler olmasını sağlamalıdırlar.

Online sigorta nedir

Peki online sigortanın avantajları nelerdir?

  • Bir çok sigorta acentesinin, aynı hizmet için sunmuş olduğu fiyatları karşılaştırıp kıyaslayabilmek
  • Sigorta acentelerinin kişiye özel fırsatlarından online ortamlarda anında haberdar olabilmek
  • İnternet üzerinden hizmet sunan acentelerin özel prim oranlarına hızlı bir şekile ulaşabilmek ve bilgi alabilmek

Online sigortacılıkta kişisel bazlı politikalar benisenmekte ve kişiye özel prim teklifleri sunulmaktadır. Hemen hemen tüm sigorta acenteleri, resmi sitelerinde online yardım masası birimi bulundurmaktadır. Bu sayede bireyler istenilen bilgiye kısa sürede ulaşmakta ve mevcut hayat şartlarına uygun en iyi hizmeti alabilmektedirler.
Online sigortaya başvururken kişiler, süreç hakkında gerekli bilgiyi telefon yoluyla da alma imkanına sahiptirler. Önemli olan kişinin gereksinimlerini iyi tespit ederek doğru sigorta paketini doğru fiyattan seçiyor olmasıdır. Bir diğer önemli husus, kişiler özel ürünlere dolayısıyla iyi fiyatlara ulaşabilmek için online ortamlara bilgilerini eksiksiz ve doğru girmelidirler. Aksi takdirde, yanlış girilen bilgiler sonrasında iade işlemlerinde sıkıntılar yaşanmakta ve işlemler haddinden fazla uzun sürebilmektedir.
Online sigortacılık, gelişimiyle birlikte sigorta işlemlerini çok daha hızlandırmış, sektörde maliyetleri azaltıcı bir rol oynamıştır.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers