1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Neler?

İnternet kullanımı hayatımızın her alanında yer alıp işlerimizi daha kısa sürede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmemize yardımcı oluyor. Çoğu işlem internet üzerinden yapılabildiği için kişilere zaman kazandırıyor. Faturaların ödenmesi veya kredi kartı ödemeleri gibi işlemler için de artık internet üzerinden ödeme yapılabilmekte. Hatta isterseniz otomatik ödeme talimatı vererek siz hiç uğraşmadan faturalarınız geldiği anda ödenmesini de sağlayabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir

Otomatik Ödeme Talimatının Yararları

Otomatik ödeme talimatı sayesinde iş yoğunluğu nedeniyle ödeyemediğiniz ve ilerde sizler için sorun olabilecek ödemelerin önüne geçebilirsiniz. Faturalarınızı ödemek için otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman ödeme günü geldiğinde faturalarınızın tutarları hesabınızdan kesilir ve son ödeme tarihini aşmadan faturalarınız ödenmiş olur.
Su, elektrik, telefon, doğalgaz gibi faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkün. Zamanınız olmadığı içi bu faturaları gününde ödeyemediğinizden dolayı fatura tutarınız üzerine faizleri eklenecektir. Birkaç ay boyunca ödemediğiniz faturanız ise daha fazla faiz yüklenecektir. Faturalarınızı birkaç ay üst üste ödemediğiniz zaman ise bağlantılarınız kesilecektir. Yetkililer size haber vermeden dahi borçlarınızı ödemediğiniz için bağlantınızı kesebilir. Bu durumda yeniden abone olmak için uğraşmak zorunda kalırsınız ve fazladan para ödemeniz gerekir. İşte bütün bu durumlarla karşılaşmamak için, gereksiz yere zaman ve para kaybetmemek için otomatik ödeme talimatını kullanabilirsiniz.
Otomatik ödeme talimatının bir diğer avantajı ise bankanıza üç fatura için otomatik ödeme talimatı verirseniz banka sizden hesap işlem ücreti talep etmez. Faturalarınızı ödemek için ekstra masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca bankalar müşterilerinin otomatik ödeme talimatından yararlanmaları için onlara farklı kampanyalarda sunuyor. Bu avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir

Otomatik Ödeme Talimatı İçin Hesabınızda Para Yoksa

Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalarınız ödeneceği zaman hesabınızda para bulunmazsa o zaman faturalarınız yine ödenir. Şöyle ki hesabınızda para olmadığı zaman bankanız ek hesabınızdan para çekerek faturaların ödemesini gerçekleştirir. Ama ek hesabınızdan para çekildiği için banka bu paranın üzerine faiz ekleyecektir bunu unutmayın. Aylık bütçenizi hazırlarken ay sonunda faturalarınız için tahmini bir rakam ayırmanız her zaman sizin için daha avantajlı olacaktır. Düzenli olarak otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman faturalarınızın aylık ne kadar geleceğini de tahmin edebilirsiniz. Bu sayede faturalarınız için para ayırmanız daha kolay olacaktır.


Yorum Yap

Yorum Yap