1. Ana Sayfa
  2. MÜŞTERİ HİZMETLERİ
  3. PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri Hizmetleri

Ülkemizde hizmet veren en eski ve köklü kuruluşlardan birisi olan PTT, yaklaşık 180 yıldır varlığını sürdürmektedir. Özellikle son yıllarda hizmet kapasitesini ve sınırlarını genişleterek, taşımacılık, bankacılık gibi birçok farklı kulvarlarda da hizmet vermeye başlamıştır. Bunda en büyük katkı, şüphesiz 2013 yılındaki TBMM tarafından kabul gören bir kanun, yani PTT’nin anonim şirketi olmasının kabul edilmesidir. Bu tarihten sonra PTT’de büyük ve köklü bir değişim baş göstermeye başlamıştır. Yine aynı şekilde PTT müşteri hizmetleri servisi de bu değişimden nasibini alarak daha büyük ve geniş çaplı bir hizmet servisine dönüşmüştür.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

Posta, telgraf ve telefon olmak üzere 3 ana alanda hizmet vermeye başlayan PTT, günümüzde adeta hüviyet değiştirmiştir. Taşımacılıktan iletişime, bankacılıktan sigortacılığa gibi birçok farklı kategoride hizmet veren bir yapı haline gelmiş bulunmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ve kurum hafızası sayesinde hizmet verdiği alanlarda kısa sürede büyüyerek çok sayıda müşteriye hitap eder hale gelmiştir. Üstelik birçok hizmet kaleminde rakiplerine nazaran daha güvenilir ve uygun ücretlendirme tarifeleri uygulamaktadır.

Ülkemizin en ücra köşelerinde dahi yapılanmış bir hizmet ağı bulunması da en büyük avantajlarından birisi olmaktadır. Tüm bunlara bir de 7/24 kesintisiz destek sunan PTT müşteri hizmetleri çalışanları eklenince adeta büyük bir cazibe haline gelmiş oluyor. Günün her saatinde her yerden 444 1 788 numaralı çağrı merkezi aranarak PTT ve verdiği hizmetlerle, kampanyalarla ilgili bilgi alınabilir. İhtiyaç duyulan konularda da teknik destek talebinde bulunulabilir. Verdiğimiz bu numarayı aradığınızda karşısına sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Buradaki yönlendirmeleri dinleyerek ihtiyacınız olan konuyla ilgili en doğru müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma

PTT müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 arandığında sesli karşılama sisteminin çıkacağından bahsetmiştik. Buradaki anonsları dinleyerek ilgili menülere kolaylıkla erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra fazla beklemeden ihtiyaç duyduğunuz konulara erişmek için çağrı merkezi numarasını aradıktan sonra aşağıdaki adımlardan uygun olanını yaparak müşteri temsilcisine kısa sürede bağlanabilirsiniz.

  • Posta gönderileri için sırasıyla 3 ve 1’i,
  • Hızlı Tebligat Gönderimleri için sırasıyla 3 ve 1’i
  • Telgraf işlemleri için 3 ve 3’ü,
  • Posta Gönderileri için 3 ve 4’ü,
  • KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ve e-tebligat için 7’yi,
  • PTT hizmetleri hakkında genel bilgi sahibi olmak için ise 8 ve 1’i tuşlayarak müşteri temsilcisine hızlıca bağlanabilirsiniz.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap