1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Qtum Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Qtum Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Qtum Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Qtum Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Qtum Vakfı tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu Blockchain projelerinden biridir. Ayrıca hibrit blok zincir uygulama alanıdır. Qtum’un çekirdek teknolojisi, Bitcoin çekirdeğini birden fazla danal makineye olanak sağlayan Hesap Soyutlama Katmanı’nı kullanmayı planlar. Qtum Vakfı, iş dünyasında açık bir kamu blok zinciri olmayı hedefliyor. Geliştirme çabaları, bu alanı sahtecilikten koruma, finans, imalat gibi çeşitli endüstrilere pazarlamanızı sağlar. Qtum, Ethereum Blockchain’i ile kıyaslayacak olursa, akıllı kontratları ile merkezsiz bir yapıya sahip uygulamaları yürütebilen ağdır. Ethereum’un tersine Qtum, Bitcoin’in UTXO işlem modeli üzerine inşa edildi. Dahası iş kabulü için daha kolay olan Proof of Stake algoritmasını kullanır.

Qtum, blok zincirler ile iş dünyası arasında ki boşluğu doldurmak için tasarlanmış birçok hizmet kurmayı planlıyor.

Merkezi Olmayan Uygulamalar Oluşturun

Qtum, hemen hemen her konuda iyileştirilmiş ve geliştirilmiş Bitcoin Core altyapısını, Ethereum Sanal Makinesinin ve Bitcoin’in Blockchain güvenirliğini kontratlar ile sınırı olmayan imkanlarla birleşmesini sağlamaktadır. Qtum tasarımı, modülerlik, kararlılık ve beraber çalışabilirlik göz önüne alınarak tasarlandı. Qtum uygulamalarının blok zinciri ekosistemleri ile uyumlu olmasına ve loT ile mobil cihazlar için destek sağlamalarına imkân sağlar.

Qtum Coin Nedir Nasıl Alınır

Qtum Nasıl Satın Alınır?

  1. İlk olarak Binance’nin kayıtlı üyesi olmanız gerekir. Kayıt yalnızca birkaç dakika sürmektedir.
  2. Güvenlik nedeni ile hesabınızı doğrulamanız gerekir. Kayıt işlemini bitirdikten sonra mail adresinize giriş yapın. Platformda kayıtlı olduğunuzu doğrulamanız gereken bağlantıyı tuşlamanız gerekir. Hesabınızın güvende olduğunu etkinleştirmek için 2FA kullanın.
  3. Binance platformuna az da olsa Bitcoin göndermelisiniz. Qtum coin satın alabilmek için borsadaki cüzdanınızı finanse etmelisiniz. Sayfanın üst kısmında yer alan Funds bağlantısına gidip, Deposits ve Withdrawals’ı tuşlayın.
  4. Ekrana gelen kripto para birimleri listesinde Bitcoin’i bulun. Eğer görünmüyor ise, daha hızlı arama yapabilmek için arama kutusunu kullanabilmeniz mümkün. Bulduğunuz anda Deposit tuşuna basın.
  5. Size oluşturulan cüzdan adresi karşınıza çıkacak. Adresinizi harici cüzdanınıza ya da bitcoin fonlarını sakladığınız bir borsaya kopyalayın. Adrese Bitcoin satın almak istediğiniz Miktarı gönderip, biraz bekleyin. Birkaç dakika sonra fonlarınız Binance cüzdanınıza yatar.
  6. Binance logosunun yanında yer alan Exchange bağlantısını tuşlayın. Basic seçeneğini tuşlayın ve sayfa yüklenince sağ üst kısımda QTUM/BTC’ bulun.
  7. Grafiğin altındaki Buy kısmında Price başlıklı kutuda ne kadar para ödeyeceğinizi gösteriyor. Daha sonra Amount yazan diğer kutuda, satın alacağınız Qtum sayısını girmeniz gerekiyor. Yatırmış olduğunuz bütün fonları kullanmayı istiyorsanız, kolay bir yöntem ile alttaki %100 butonuna tuşlayın. Almış olduğunuz coinler birkaç dakika sonra cüzdanınıza eklenecektir.

Qtum Coin Nedir Nasıl Alınır

Endüstri Standartlarının Ayarlanması

Qtum, birçok ortak ve 3. Taraflar ile iş birliği yaparak, telekomünikasyon, loT, sosyal ağlar gibi birçok endüstri ve kullanım vakası için uyarlanmıştır. Kapsamlı ve güvenli şekilde test edilen sözleşme şablonları sunarak, akıllı bir sözleşme merkezi kurmayı planlıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hello there! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot!