1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

Bankalardan kredi kullanan kişilerin finansal açıdan hayatlarını iyi organize etmeleri gerekmektedir. Aksi halde kullanılan bu kredilerin geri ödemeleri ve maliyet yükünün ağırlığı hayatı zorlaştıracak seviyelere ulaşabilmektedir. Biz bu yazımızda kişilerin finansal yapılarını organize edebilmeleri için bilmemeleri gereken refinansman kredisi veren bankalar konusunu ele alırken refinansmana dair merak edilenleri açıklayacağız.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

Refinansman Nedir?

Bir bankadan almış olduğunuz kredinin faiz oranı aldığınız dönemden itibaren sabit olarak tarafınıza uygulanmaktadır. Siz kredi borcunuzu ödemeye başladıktan bir süre sonra farklı bir bankada daha düşük bir faiz oranının söz konusu olması durumunda kredinizi bu kredi ile mahsup edip yeni faiz oranı ve vade süresi ile borcunuzu ödemeye devam edebilirsiniz. Bu uygulamaya refinansman adı verilir ve birçok banka tarafından uygulaması yapılmaktadır.

Refinansmanda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Unutmamalısınız ki kredi borcunuzu refinansman ile mahsup ettiğinizde bankanız tarafınıza bir erken ödeme cezası uygulayacaktır. Bu durumda iki kredinin maliyetini kıyaslamanız gerekir. Eğer refinansman sizin için bu ceza ile birlikte daha maliyetli oluyorsa bu durumda refinansmanı tercih etmemeniz önerilir. Taksit tutarlarınızda bir miktar düşüş olsa dahi vade sonundaki ödeyeceğiniz tutar, ceza bedeli ile birlikte fazlalaşabilir.
Alacağınız refinansman kredisi yeni bir kredi başvurusu olarak değerlendirildiğinden ortaya çıkacak olan dosya masrafları, ekspertiz bedeli ve diğer hukuki masraflar tarafınıza yansıtılacağından bu maliyetleri de hesaba katarak kıyaslama yapmanız ve daha uygun ise refinansmanı tercih etmeniz önerilir.
Eğer vade süreniz kısaysa borcunuzu kapatmayı tercih edip refinansman yaptırmamanız önerilir çünkü refinansman ile uzayan vade süresi ile faiz borcunuz artacak ve anlamsız bir maliyet oluşacaktır.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2018

HANGİ BANKALAR REFİNANSMAN KREDİSİ VERİR?

Şekerbank: Şekerbank, refinansman kredisi veren bankalar arasında sıklıkla tercih edilen bir bankadır. Uzun vadeli konut kredisi borcunuzun yükünüm hafifleten refinansman olanakları için en yakın Şekerbank şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Tüketicilerin borç yükünü hafifletmekte oldukça avantajlı seçenekler sunan ve düşük faiz oranları sunan Ziraat Bankası da refinansman kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek refinansman kredisi prosedürleri hakkında kapsamlı bilgi alabilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap