1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir? Ripple Güvenli mi? Ripple Ne Kadar? Ripple Madencilik? Ripple Yükselir mi? Ripple Altcoin mi?

Ripple nedir? Ripple nasıl alınır? Ripple güvenli midir? soruları tüm dünyada milyonlarca kişinin arama motorlarında en çok arattığı sorulardan sadece birkaçı. Kripto para piyasasında Ripple’ın akıbetinin ne olacağı herkes tarafından merak ediliyor. 2017 yılında akıl mantığa sığmayacak bir değer artışıyla bir anda dikkatleri üstüne çeken Ripple, kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum’un ardından 3. sırada yer almakta. Bugün sizler için hazırladığımız Ripple nedir? gibi birçok sorunuzun cevabını bulabileceksiniz.

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nedir?

Geçen sene olağandışı bir yükseliş ile değerini yaklaşık %36018 arttıran Ripple, kripto para piyasasında tek başına tüm coinlerin toplamından daha fazla yükseldi. Tabi ki bu kadar değer kazanması ile birlikte sanal para piyasasında 3.’lük koltuğuna oturması, meraklılarının da radarına girmesi ve daha detaylı araştırmasına neden oldu.

Ripple, 2012 senesinde sanal para XRP ve ödeme ağı RippleNet olarak sektöre girdi. Bitcoin, Ethereum ve bildiğimiz birçok sanal paranın tam tersi olarak merkezsiz değildir ve madenciliği yapılmamaktadır. Birçok sanal para merkezsiz bir yapıya sahip yani kişi ve kurumlar tarafından yönlendirilmez. Ancak Ripple’da ledger ismi verilen Blockchain altyapılı defterler, komple bir şirket tarafından yönetilir.

Ripple’in merkezsiz bir yapıya sahip olmaması sebebiyle, bankaların ve alternatif ödeme sistemleri hizmeti veren büyük firmaların sık bir şekilde tercih etmesini sağlar. Bu kurumların tercih etmesinin en büyük nedeni, karşılarında muhatap bulabilecekleri birilerinin olması.

Ripple Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple Nereden ve Nasıl Alınır?

Ripple alabilmeniz için birçok sanal para borsası bulunur. Bu borsalardan birini seçip, sanal cüzdan oluşturarak Ripple alım satım işlemine başlayabilirsiniz. Ancak alım satım yapacağınız platformu seçerken dikkat etmelisiniz. Bu platformlarda ilk bakacağınız şey güvenli olup olmamasıdır. Bu konuyla alakalı en doğru bilgiyi internet veya forum sayfalarından bakabilirsiniz. Daha sonra bakacağınız şey komisyon oranları… Çünkü her alım satım yaptığınızda bu platformlar sizden belli bir oranda ücret tahsil eder. Bu yüzden en güvenilir platform ile en düşük komisyon ücretini bulmaya çalışın.

Buraya kadar her şeyi yaptınız. Üyeliğinizi oluşturup, işlem yapmaya başlamadan önce kesinlikle 2FA özelliğini aktif edin. Bu ekstra güvenlik önlemi ile hesabınız çift aşamalı olarak korunacaktır. Böylece hesabınızın çalınması veya hacklenmesine karşı ekstra bir güvenlik önlemi almış olursunuz.


Yorum Yap

Yorum Yap