1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. Sabit Faizli Ev Kredisi Kullanmak

Sabit Faizli Ev Kredisi Kullanmak

Sabit Faizli Ev Kredisi Kullanmak

Sabit Faizli Ev Kredisi Kullanmak

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, kredi kullanmadan önce birçok konuda detaylı bir şekilde bilgiye erişebilmek için araştırma yürütüyorlar. İlk olarak kullanmak istedikleri kredi ürününün faiz oranları, taksit tutarı ve vade süresi gibi alanlarda araştırma yapıyorlar. Ayrıca tüketiciler, faiz oranlarındaki azalışı bekleyip ihtiyaçlarını ona göre gidermeyi istiyorlar. Tam da bu kademede birçok kişi sabit faizli kredi alternatifinden faydalanmak ve faiz yükselişlerinden zarar görmeden finansal çalışmalarını devam ettirmeyi düşünüyorlar.

Sabit faizli ev kredisi

Sabit faizli krediler, piyasada meydana gelen belirsizlikler ve faiz yükselişlerinin negatif yönlerinden etkilenmeden kredi kullanılmasına imkân sağlar. Finans ve bankacılık sektöründe faiz oranlarında yaşanan bazı dalgalanmalardan etkilenmeden finansman ihtiyaçlarını belli olan faiz oranları ile karşılamayı sürdürürler.

Belli olan vade alternatifleri ile düzenli bir şekilde her ay sabit tutarların ön görüldüğü kredi de tehlike oluşmaz. Dahası az faiz oranı ile alınan kredi şartlarının da faizlerin yükselmesi durumunda da değişiklik göstermez. Özellikle sabit kredili faizler, konut kredilerinde çok fazla istek görür. Tüketiciler sabit faizli konut kredisi almayı düşündüklerinde bu hizmetten faydalanmasından sonra sabit faiz oranı ile konut kredisinin ödemesini de yaparlar.

Sabit faizli ev kredisi

Sabit faizli kredi alternatifinin ev kredisinde kullanılması için evin ipotek edilmesi ve değerinin %75’i kadar kredi kullanma gibi ev kredisinde şartlar gerekir. Bankalar bazen gerekli olan durumlarda kefil isteğinde de bulunabilirler. Artık sabit faizli ev kredisi başvurusunda bulunmak isteyen tüketiciler birçok banka ile çalışabiliyor. Ayrıca sabit faizli kredi veren bankalar arasında İş Bankası da bulunuyor. İş Bankası’nın sunduğu ‘’Sabit Faizli Rotatif Kredi’’ sayesinde tüketicilerine hizmet sağlıyor. İş Bankası’nın herhangi bir şubesine gidip konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer sabit faizli kredi veren banka da Ziraat Bankası’dır. Sabit faizli konut kredisi almak isteyen kişiler için Akbank ile Garanti Bankası’na da uğrayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Akbank ‘’Büyük Kırmızı Ev’’ adı altındaki ürünü sayesinde ev satın almayı isteyen bütün tüketicilere sabit faiz alternatifi sağlamaktadır. Ayrıca Garanti Bankası da taksit tutarının değişmeden aynı olduğu ve vade sayısının müşteri tarafından belirlenmiş olduğu uygun faiz oranları ile konut almak isteyen kişilere sabit faizli Mortgage kredisi sağlıyor. Mortgage hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için bankanın internet adresini ziyaret edebilir ya da en yakın şubeye giderek bilgi edinebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap