1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Sanal Kart Nedir? Nasıl kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Sanal Kart Nedir? Nasıl kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Sanal Kart Nedir? Nasıl kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Sanal Kart Nedir? Nasıl kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Birçok kişi sanal kart uygulamasını duymuştur ama hakkında fazla bilgiye sahip değildir. Sizler için Sanal kart hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bir araya getirdik. Yazımızın devamında sanal kart nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir bu konularda bilgiler yer almaktadır.
Sanal kart, sadece internet ortamında kullanabileceğiniz bir kart türüdür. Burada elinizde somut bir kart yoktur. İnternet üzerinden alışveriş yaparken yüksek limitli kartlarınızı güvenlik nedeniyle kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda bankanızdan talep ettiğiniz sanal kartınızı kullanarak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Sanal kartınızı almak için çalıştığınız bankanın şubesine başvurabilirsiniz. Bunun dışında internet bankacılığı veya telefon yolu ile de sanal kartınızı alabilirsiniz. Bazı bankalar eğer isterseniz sizlere temsili olarak bir sanal kart göndermektedir.

Sanal Kart Nedir Nasıl kullanılır Avantajları Nelerdir

Sanal Kartın Limiti Var mı?

Sanal kartını en güzel yanı limitini, kendiniz internet üzerinden yaptığınız alışverişlerin limitine göre belirleyebilmenizdir. Kartınızı ilk aldığınız zaman kartınızda herhangi bir limit olmaz. Kendiniz limitinizi belirleyip internet alışverişlerinde bu kartı kullanabilirsiniz. Burada sanal kartınız ile yaptığınız alışverişler asıl kartınızın limitinden düşer. Ama asıl kartınızın bilgileri internette paylaşılmaz. Bu sayede kart bilgileriniz 3. kişilerin eline geçmez.

Sanal Kart Nedir Nasıl kullanılır Avantajları Nelerdir

Sanal Kartın Avantajları Nelerdir?

Sanal kartın en büyük avantajı limitini kendinizin belirleyebilmesidir. Burada alışveriş yapacağınız miktara göre limit belirleyip alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu sayede bilmediğiniz sitelerden alışveriş yaptığınızda fazladan para çekilmesinin önüne geçebilirsiniz. Kartınızın limitini sizin belirleyebilmeniz ay içerisinde yaptığınız harcamalar konusunda bilgi sahibi olmanızı da sağlar.
Sanal kartın ayrı bir hesap kesim ücreti olmaz. Sanal kartınız ana kartınıza bağlı olduğu için hesap kesim ücreti de aynı tarihtir.
Sanal kartın bir diğer avantajı ise size taksit imkanını sunuyor olmasıdır. Alışverişlerde size sunulan taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu kart ile ayrıca özel indirimlerden, bonus ve puan kampanyalarından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu karta yıllık ücret ödemesi yapmanıza da gerek yoktur.
Sanal kart ile sadece internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Elinizde somut bir kart olmadığı için market ve mağazalarda sanal kartınızı kullanmanız gibi bir durum söz konusu değildir.


Yorum Yap

Yorum Yap