1. Ana Sayfa
  2. KREDİ SORGULAMA
  3. Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS kredi başvurusu işlemiyle hızlı bir halde kredi taleplerini bankaya iletebilirsiniz. Özellikle zaman problemi bulunan kişiler için son derece kullanışlı bir hizmet halinde olan mobil başvurular oldukça büyük bir ilgi çekmektedir.

  • Şekerbank SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için kişilerin kullanması gereken mesaj numarası ise 1953 olmaktadır. Bu numara üzerinden 50 bin TL’ye kadar kredi taleplerinizi iletebilir ve 48 ay vadeye kadar ödemelere başlayabilirsiniz.

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank 1953 SMS Kredi Başvurusu

Şekerbank’a mesaj üzerinden kredi talebinizi iletmek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek Kredi yazıp bir boşluk bırakmalı ve TC kimlik numaranızla birlikte 1953 adresine kısa mesaj göndermelisiniz. Gönderdiğiniz mesajın ardından başvuru işlemi tamamlanmış olur. Ön onay aldıktan sonra ise, yapmanız gereken şey en yakındaki Şekerbank şubesine giderek kredi başvurunuzu tamamlamaktır. Kredinin net olarak onaylanıp onaylanmadığı ise, gerekli evraklarla birlikte ön onaydan sonra banka şubesine gittiğinizde belli olur.

Şekerbank SMS Kredisi Gerekli Evraklar

Şekerbank SMS kredisi başvurusu sonrasında şubeye gitmeden önce bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu evraklar eksik olursa o zaman durumunuz olumsuz olarak nitelendirilebilir. Bankanın istemiş olduğu belgeler ise, sigortalı çalışanlar ve işyeri sahiplerine göre değişiklik gösterir. Bunun yanında banka eğer gerekli görürse, bunlara ek olarak farklı belgelerde talep edebilmektedir. Yanınızda mutlaka bulunması gereken belgeler ise şöyledir:

Şekerbank SMS Kredi Başvurusu

Sigortalı Çalışanlar İçin:

  • Kimlik belgesi
  • Sigorta hizmet dökümü
  • Ücret bordrosu

İşyeri Sahipleri İçin:

  • Kimlik belgesi
  • İmza sirküsü
  • Vergi levhası

Sigortasızlar Şekerbank SMS Kredi Kullanabilir mi?

Şekerbank SMS kredi yöntemi herkesin kullanabileceği bir sistemdir. Ancak bazı durumlarda bu banka üzerinden kredi alabilmeniz mümkün olmayabilir. Özellikle ön onay alsanız bile, eğer sigortanız yoksa bu banka üzerinden kesinlikle kredi kullanamazsınız. Şekerbank gerekli olan politikalar gereğince kredi talebinde bulunan kişilerin 6 aylık dönem boyunca sigortalı olmasını zorunlu tutmuştur. Buna uymayan kişilerin ise sunulan kredi imkanlarından yararlanabilmesi söz konusu olamaz. Öte yandan bu 6 aylık dönem içinde hiçbir boşluğun olmaması da banka tarafından istenen şeylerden biridir.


Yorum Yap

Yorum Yap