Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle Kredi Veren Yerler

Hayatta bazı nedenlerden dolayı çok sık bir şekilde maddi sıkıntılarla yüz yüze gelebiliriz. Bu nedenden dolayı kişiler maddi sıkıntıları bitirebilmek için bankalara müracaat etmektedir. Ancak pek çok kişi bazı kriterlere sahip olmadığından dolayı kredi talebine olumlu cevap alamaz. İşte bu aşamada kişilerin yardımına senetle kredi veren yerler yetişmektedir.

Yaşamakta olan tüm maddi sıkıntıları bitirmek isteyen kişiler, senetle para veren yerlere ilgili adres ve telefonlar üzerinden ulaşarak iletişim kurmayı istemektedir. Özellikle senetle kredi verenleri nereden bulabilirim soruları bu yerlerin yardımıyla son bulmuş olur.

Senetle kredi veren yerler

Senetle Kredi ve Para Veren Firmalara Nasıl Ulaşılır?

Senetle kredi verenler konusunda en çok tercih edilenler ise firmalar olmaktadır. Bu firmaların çalışma prensibine baktığımızda ise iki farklı durumun var olduğunu görüyoruz:

1- Senetle Kredi Çıkarma

Bu sisteme göre firmalar kendilerine müracaat eden kişilerin adına doğrudan bankalara başvuruda bulunarak kredi alabiliyor. Bu sürece ise kredi danışmanlığı ismi verilir. Ancak senetle kredi çıkaran firmalar bankalara nazaran daha yüksek oranda komisyon istemektedir. Buna zıt olarak kişiler oldukça hızlı bir şekilde maddi sıkıntılarını giderebilirler.

2- Senetle Kredi Verme

Firmalar tarafından sunulmakta olan diğer hizmet ise, senetle kredi çıkarmaktır. Bu hizmet firmaları bankalar aracılığıyla değil, bizzat kendi bünyesinden sağlar. Bu kredi işlemi de yine aynı şekilde komisyon ve faiz usulü olur.

Her iki hizmet içinde ödenecek olan komisyon tutarında farklılıklar görülecektir. Ancak genel olarak yüzde 10 ile yüzde 20 arasında bir komisyonun alınacağını belirtmek gerekir.

Senetle kredi veren yerler

Senetle Para Veren Kişilere Nasıl Ulaşılır?

Maddi sıkıntıları giderebilmek için tercih edebileceğiniz diğer seçeneklerden biri ise senetle borç veren kişiler olmaktadır. Bu kişiler hali hazırda var olan birikimlerini kredi vererek değerlendirmek ister. Bu süreci ise senetler üzerinden hukuki bir zemine dayandırmış durumdadırlar. Bu hizmetteki amaç ise, verilecek olan krediden kar sağlamaktır. Yine aynı şekilde komisyon talep edilirken, bunların almış olduğu komisyon tutarı oldukça yüksek bir seviyede seyretmektedir. Yüzde 30 oranına kadar varan komisyon tutarı olduğundan dolayı kişilerin aklında soru işaretine neden olurlar. Aynı zamanda bu kişilerden para aldığından dolayı sonraki dönemlerde mağduriyet yaşayan da çok fazla kişi bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.