1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Sibirya Kripto Para Madenciliği için Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Sibirya Kripto Para Madenciliği için Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Sibirya Kripto Para Madenciliği için Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Sibirya Kripto Para Madenciliği için Yatırım Yapmaya Hazırlanıyor

Sibirya’daki büyük cam üretim tesisi, az bir zaman sonra Bitcoin üretmeye başlayabileceği konuşuluyor. Novosibirsk’deki bazı fabrika yetkilileri, kripto para madenciliğine yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. Bu proje için ilk fazda, elektrik ve boş alanlar için 11 milyon ruble harcanması planlanıyor.

Kripto Para Madenciliği ile Âtıl Kaynaklar Değerlendirilecek

Rusya’nın en büyük cam fabrikasından olan Ekran’a ev sahipliği yapıyor ve fabrika, SSCB’de elektronik üretim tesisi olarak başlamıştır. Daha sonra cam üretimine geçmiş ve faaliyetlerini bu alanda sürdürüyor. Sibirya, kripto para madenciliği için yatırım yapmayı amaçlıyor.

Ayrıca fabrika, bulunan yaklaşık 200 girişimciye, 3.000 kişiye iş imkânı yaratıyor. Diğer taraftan fabrikanın hala boş alanları, kullanılmamış kaynakları da vardır. Bu âtıl kaynakları nasıl kullanacaklarına dair, sanayi parkı yönetiminin iyi fikirleri mevcuttur.

Rusya’nın En Büyük Cam Fabrikası Madencilik Tesisi Kuracak

Dijital para madenciliği için fabrikanın boş bir atölyesi ile fazla olan elektrik kullanılması düşünülüyor. Ekran’ın Yönetim Kurulu Başkanı, yaptığı bir açıklamada ilk yatırım olarak 11 milyon ruble yani yaklaşık olarak 200.000 USD olacağını belirtti. Kullanılmayan ana fabrika binasının 2. katında madencilik araç gereçlerini bulundurulacağını söyledi.


Yorum Yap

Yorum Yap