Simit fırını açıp para kazanmak: Varmı simit gibisi ne döneri ne hamburgeri pizzası tutmaz simidin yerini :))) şimdi pizzacılar hamburgerciler dönerciler beni dövmeye gelirlermiş :))) şaka bir yana simit fırını açarak iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Simit fırını nasıl açarım: Simit fırını açmak için işlek bir cadde üzerinde bir işyeri bulunması gerekir yine dükkan sahiplerine kızacağım biraz insaflı bir dükkan sahibi bulmalısınız arkadaşlar paylaşmayı bilen esnafın halinden anlayacak karakterde birisi. Dükkanı kiralamadan önce belediyeden ruhsat işlemlerini araştırmanız gerekecektir. Her işyerine simit ruhsatı vermeyebilirler. 

Simit ustası: İyi bir simit ustası bulmalısınız, işinde prensibi disiplini olan sizleri yarı yolda bırakmayacak birisini ve en önemlisi sizler bu işi öğrenmeye gayret etmelisiniz.

Simit fırını: Bu sizin tercihinize göre değişebilir fırın çeşitleri (taş fırın, elektrikli fırın,sanayi tipi buharlı fırın ama bence şeçmeniz gereken taş fırın olmalıdır ondaki lezzet farklı olur hatta bazı firmalar bu fırının seyyar tekerlekli olanlarını çıkartmışlardır).. Bunu simit ustanız ile beraber karar verirseniz sizler için daha iyi olacaktır.

 

 

Simit için kullanılan malzemeler: Un,kuru maya, yaş maya, tuz, su, yaş maya yapmak için kullanılacak olan şeker, susam( tercihe göre pekmez.. Her usta farklı malzemeler ile yapar.

Simit çeşitleri: Bu hayal gücünüzle orantılıdır bilinen simit çeşitleri ( gevrek simit, haşhaşlı simit, kaşarlı simit, tahinli simit, sucuklu simit, salamlı simit, Ankara simidi,kandil simidi, karışık simit,zeytinli simit, tereyağlı simit çikolatalı simit vb … bir çok örnek sayabiliriz .

Markalaşmak: Sektörde markalaşmayı hedef alın bunun için gerekli reklam çalışmaları yapmanız gerekir.Belirli stratejiler belirleyin sektörün en iyisi olmak için gayret etmelisiniz. En iyi malzemeyi kullanmalısınız. Marka strateji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Başka neler satabiliriz ?

Simit fırınında ne kadar çok ürün satılabilirse daha fazla kazancınız olacaktır. Örnek verilecek olursa kuru pasta, poğaça çeşitleri, börek çeşitleri,Meşrubat meyve suyu, tatlı,kek, bir çok ürün satabilirsiniz. yeterli bir teşhir dolabınız var ise yaş pasta bile satabilirsiniz bu ürünlerin çoğunu siz yapmak zorunda değilsiniz güvenilir bir pastaneyle  anlaşıp tedarik edeceğiniz ürünleri satabilirsiniz. 

SİZLERE BOL KAZANÇLI GÜNLER DİLERİM