1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Simit Fırını Açmak

İş Fikirleri: Simit Fırını Açmak

İş Fikirleri: Simit Fırını Açmak

Simit fırını açıp para kazanmak 

Var mı simit gibisi? Ne döneri ne hamburgeri ne de pizzası tutmaz simidin yerini :))) şimdi pizzacılar, hamburgerciler, dönerciler beni dövmeye gelirlermiş :))) şaka bir yana simit fırını açarak iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Simit fırını nasıl açarım? 

Simit fırını açmak için işlek bir cadde üzerinde bir işyeri bulunması gerekir. Yine dükkan sahiplerine kızacağım biraz, insaflı bir dükkan sahibi bulmalısınız arkadaşlar, paylaşmayı bilen esnafın halinden anlayacak karakterde birisi… Dükkanı kiralamadan önce belediyeden ruhsat işlemlerini araştırmanız gerekecektir. Her iş yerine simit ruhsatı vermeyebilirler. 

Simit ustası 

İyi bir simit ustası bulmalısınız, işinde prensibi disiplini olan sizleri yarı yolda bırakmayacak birisini ve en önemlisi sizler bu işi öğrenmeye gayret etmelisiniz.

Simit Fırını 

Bu sizin tercihinize göre değişebilir fırın çeşitlerini (taş fırın, elektrikli fırın, sanayi tipi buharlı fırın ama bence şeçmeniz gereken taş fırın olmalıdır ondaki lezzet farklı olur hatta bazı firmalar bu fırının seyyar tekerlekli olanlarını çıkartmışlardır) simit ustanız ile beraber karar verirseniz sizler için daha iyi olacaktır.

 

 

Simit için Kullanılan Malzemeler 

Un, kuru maya, yaş maya, tuz, su… Yaş maya yapmak için kullanılacak olan şeker, susam (tercihe göre pekmez) Her usta farklı malzemeler ile yapar.

Simit Çeşitleri

Bu hayal gücünüzle orantılıdır bilinen simit çeşitleri ( gevrek simit, haşhaşlı simit, kaşarlı simit, tahinli simit, sucuklu simit, salamlı simit, Ankara simidi, kandil simidi, karışık simit, zeytinli simit, tereyağlı simit, çikolatalı simit vb. birçok örnek sayabiliriz .

Markalaşmak 

Sektörde markalaşmayı hedef alın bunun için gerekli reklam çalışmaları yapmanız gerekir.Belirli stratejiler belirleyin sektörün en iyisi olmak için gayret etmelisiniz. En iyi malzemeyi kullanmalısınız. Marka strateji uzmanlarından destek alabilirsiniz. 

Başka neler satabiliriz?

Simit fırınında ne kadar çok ürün satılabilirse daha fazla kazancınız olacaktır. Örnek verilecek olursa kuru pasta, poğaça çeşitleri, börek çeşitleri, meşrubat, meyve suyu, tatlı, kek, bir çok ürün satabilirsiniz. Yeterli bir teşhir dolabınız var ise yaş pasta bile satabilirsiniz. Bu ürünlerin çoğunu siz yapmak zorunda değilsiniz, güvenilir bir pastaneyle  anlaşıp tedarik edeceğiniz ürünleri satabilirsiniz. 

 


Yorum Yap

Yorum Yap