1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. SIRADIŞI BİR YATIRIMCI-ELON MUSK

SIRADIŞI BİR YATIRIMCI-ELON MUSK

SIRADIŞI BİR YATIRIMCI-ELON MUSK

ELON MUSK KİMDİR
Elon musk afrika doğumlu Amerika da yaşayan sıra dışı  bir mücit  ,işadamıdır CTO SPACEX,TESLA MOTOR şirketinin kurucusu ve yönetim başkanıdır. Dünyanın en zengin 30 kişisinden biridir Elon Musk. Başarılı işadamı 1999 yılında misk pay  online finansal hizmetler/ödeme şirketini kurmuştur. Ayni  yılda  paypal adını verdiği   şirketini kurdu bu şirket ile büyük bir finansman gücüne sahip oldu.

Ekim 2002 yılında paypal  şirketi halka açılmıştır hisselerin büyük bir oranını Ebay şirketi almıştır. 2002 senesinde uzay yolculuğu seyahat fikri için Technologies Corporation ve  Spacex adlı  şirketini kurdu. sıradışı  yatırımcı daha sonraki yıllarda elektrikle çalışan araçlar tasarlamak amacıyla Tesla motoru kurdu.

Başarılı yatırımcı arkadaşları tarafından onların tanımıyla kitap okuma aşığı bir kişi olarak tanıtılıyor. Günde 10 saat kitap okumak onun yaşam tarzı haline geliyor. 10 yaşında babasının ona hediye olarak aldığı bilgisayarınla tanışıyor belki de  hayatını bu hediye değiştiriyor normalde 7 ay içinde biteceği öngörülen Basic adlı programlama dilini yaklaşık 5 günde bitirir. 

12 Yaşında blastar adında bir bilgisayar oyunu yazar arkadaşlarına uyumsuzluk çeken Musk kendini oyun yazılımcılığı ve bilgisayar kodları yazarak zamanını geçirir Sürekli kitaplar okur. Bu sıradışı yatırımcı 8 kasım 2017 ülkemizi ziyaret etmiştir. Ankara da  TÜRKSAT uydularının uzaya fırlatılmasıyla alakalı görüşmeler yapmıştır. ayrıca Türk   hamamlarında kese olmayı unutmamıştır Elon bey  :)).

Elon Musk’ın serveti ne kadar?

Yatırımcının serveti yaklaşık 17 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor

Elon musk’ın internet girişimi :Elon  musk   internetin daha hızlı ,sorunsuz bağlantının iç kopmaması adına ciddi bir projesi daha bulunuyor. Bu proje adına uzay yörüngesine 4000 adet uydu göndermeyi düşünüyor bu projesinin adını starlink olarak duyurdu girişimin yaklaşık 10 yıl olacağını ifade ediyor.

Yapay zekalar: Sıradışı işadamı  yapay zekalar üzerine de  çalışmalar yapıyor yapay zeka ve insanlar arasında şavaş olacağını düşünen Musk insanların beynine bilgisayar implantı yerleştirmeyi düşünüyor bu düşünce üzerine nuralink adını verdiği bir şirketi kurdu.

Richard bransonun Elon musk hakkındaki düşünceleri:Yaklaşık 400 ün üzerinde şirketi olan Amerikalı girişimcinin verdiği ifadeye göre Elon musk bizim düşünemediklerimizi ve yapılamaz dediği her şeyi ellon musk yapmıştır kendimi en  büyük girişimcilerden biri olarak düşünüyordum fakat elon musk bizlerden çok farklı bir girişim örneği sergiliyor diye konuşmuştur. 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap