1. Ana Sayfa
  2. KREDİ NOTU ÖĞRENME
  3. SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile kredi notunu öğrenme işlemlerinin nasıl yapılacağı pek çok insanın merak ettiği konuların başında geliyor. Günümüzde son derece kolay bir şekilde sahip olduğunuz kredi notunu öğrenebilir ve bunun iyileştirilmesine yönelik çalışmalara başlayabilirsiniz.
Kredi notu kavramı artık bireysel müşteriler içinde son derece önemli bir kavramdır. Bu nedenle herkes kredi notunun kaç olduğunu öğrenmek ister. Bu hizmeti kullanabilmek için denemeniz gereken farklı yöntemler vardır.

SMS ile Kredi Notunu Öğrenme

İlk olarak kredi notunu öğrenmek için tercih edebileceğiniz yöntem kısa mesaj yöntemidir. Bu yöntem aslında ücretsiz olarak verilen bir hizmet değildir. Herhangi bir platform bile bu hizmeti ücretli bir şekilde yerine getirir. Bu noktada kredi notunu ücretsiz öğrenmek isteyen kişiler banka şubelerinin yolunu tutmalıdır. Zira yalnızca banka şubeleri tarafından kredi notunuzun kaç olduğunu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.
SMS ile kredi notu sorgulama hizmeti ise, operatörler tarafından verilir. Aşağıdaki operatörler üzerinden ne şekilde kredi notunu öğrenebileceğinizi görebilirsiniz.

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Vodafone Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Vodafone operatöründe bulunan kişiler bu hizmetten yararlanmak için 1112 SMS hattını kullanmalıdır. Bu notu öğrenebilmek için tek yapılması gereken şey telefonun mesaj bölümüne girip, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını yazıp bir boşluk bırakarak doğum tarihini tuşlamaktır. 1112 numarasına bu mesajı gönderdikten sonra hattınızdan 9 TL alınır.

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Turkcell müşterileri de yine aynı şekilde kredi notlarını kolay bir halde öğrenebilirler. Bunun için yapılması gereken şey yine TC kimlik numarası yazıp, bir boşluk bırakarak doğum yılıyla birlikte 1122’ye mesaj göndermektir. Bu hizmetin bedeli operatör tarafından 9 TL olarak belirlenmiştir. Bu bedel kullandığınız hattan kesilir.

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Türk Telekom Kredi Notu Sorgulama

Türk Telekom üzerinden kredi notu sorgulamak isterseniz o zaman TC kimlik numaranızı mesaj bölümüne girerek bir boşluk bırakmalı doğum yılını da yazarak mesajı 1122’ye göndermelisiniz. Bu operatör tarafından belirlenen kredi notu sorgulama ücreti de yine aynı şekilde 9 TL olacaktır. İşlem bedeli ise faturalı veya kontörlü hattınızdan kesilir.


Yorum Yap

Yorum Yap