1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Şundaki Kiloya Bak Sözüne Kızdı, 1 Seneden 41 Kilo Verdi

Şundaki Kiloya Bak Sözüne Kızdı, 1 Seneden 41 Kilo Verdi

Şundaki Kiloya Bak Sözüne Kızdı, 1 Seneden 41 Kilo Verdi

 

Şundaki Kiloya Bak Sözüne Kızdı, 1 Seneden 41 Kilo Verdi

 

Didem Akbal, 112 Acil ’de görevli ve birinin ‘gidene kadar hasta ölecek kiloya bak’ diye laf attığını bu olaydan çok üzüldüğünü anlatıyor. Daha sonra karar alıp mide küçültme ameliyatı olan Didem, 1 senede 110 kilodan 69 kiloya düşmeyi başardı. Geçen sene Mersin’de yaralı olan bir kişinin yardımına giden Didem, duyduğu bu sözler karşısında kilo vermeye başladı. Lise yıllarından itibaren hızla kilo almaya başlayan ve hayalini kurduğu mesleği yapan Didem, zamanla 120 kiloya kadar çıktı. Yaptığı diyet ve sporlar ile sadece 110 kiloya kadar düşebildi ve artık üniformasını bile giyemeyecek bir duruma geldi. Zamanla bu durumu kabullenmeye başladı.

 

Çok Yıkıldı

Birçok olaya giden ve acil müdahalelerde bulunan Didem, bütün hayatı şeklinin yaşanan bir bıçaklama olayında yön değiştirdiğini belirtti. Gece vakti gelen bıçaklama ihbarı üzerine hemen olayın bulunduğu sokağa gittiler. Olay yerine yaklaştıklarında sokakların çok dar olması yüzünden ulaşmak istedikleri noktaya varamadılar. Ellerinde çantalar ile yaralının olduğu yere doğru koştular ve sokakta bulunan kişi Didem’i kastederek bu ‘yaralıya yetişene kadar adam ölür. Şundaki kiloya bak’ dedi. Bu olay Didem’i çok üzdü ve ağlayarak yaralıya koştu. Bu sözler kafasında öyle bir yer etmişti ki bir taraftan ağlıyor diğer taraftan yaralıya yardım etmeye çalışıyordu. Yara alan kişiyi kurtarmışlardı ancak Didem, resmen yıkıldı.

 

İyi ki O Cümleyi Duydum

O gün fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli yollar denedi ve internette mide küçültme ameliyatlarını araştırdı. Bir an önce Doç. Dr. Halil Coşkun’a ulaştı, 1 ay içinde İstanbul’a gelip tüp mide operasyonu oldu. Yapılan operasyonun sonrasında her geçen gün kilo vermeye başladı. Duymuş olduğu o cümle ilk başlarda hayatını karartmış olsa da hayatının dönüm noktası oldu. Artık iyi ki o cümleyi duyduğunu çünkü şimdi yaşadığını anladığını söylüyor. Bu arada Didem, 1 sene içinde sayısız evlenme teklifleri aldığını da söylüyor. Hayat onun için tekrardan başladı ve kendine olan güveni de arttı.

 


Yorum Yap

Yorum Yap