Tarım Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Tarım Kredi Verir?

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım kredisi, bu sektörde yer alıp yatırım yapmak isteyenlerin başvurduğu bir kredi türüdür. Sektöre yatırımı hep kolaylaştırmak hem de sektörün ihtiyacını karşılamak maksadıyla tarım kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Haliyle bu durum, bu sektörde yer alan çiftçilerin işlerini hızlandırıp bir an evvel sektörde faaliyet göstermelerini süratlendirmektedir. ‘Tarım Kredisi’nin nasıl alınacağıyla alakalı detayları beraber inceleyelim.

Hangi Bankalar Tarım Kredisi Vermektedir ?

Denizbank: Denizbank’tan tarım kredisi almak isteyen çiftçiler, arzu ederlerse doğrudan Denizbank şubelerine müracaat edebilir ya da SMS yolu ile tarım kredisi başvurusu yapabilirler. Denizbank’ın resmi internet adresi vasıtasıyla Denizbank’ın tarım kredisi almak kullanmak isteyen çiftçilere sunduğu kredi seçeneklerini inceleyip kendinize en uygun tarım kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Tarım Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Tarım Kredi Verir?

TEB: Türk Ekonomi Bankası, tarım kredisi konusunda çiftçilere kolaylık sağlayacak  bir politikayı takip etmektedir. Eğer TEB’den tarım kredisi almak istiyorsanız, sizi 3 seçenek bekliyor. Bu sektörde bulunmak isteyen yatırımcılar, işletmeciler ve tarım müteşebbisleri için farklı olarak ayarlanmış, uygun faizli bu tarım kredisi tekliflerine başvurmak isterseniz; faiz oranları itibarıyla hasat kredisinin uygun olduğu dikkatinizden kaçmasın.

Ziraat Bankası: Sektörde çiftçi olarak yer alıyor ve tarım kredisinde devlet destekli bir tercih yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankası sizin için uygun bir seçim olabilir. Özellikle hayvancılık ve tarım sektöründe faaliyet gösterenler için Ziraat Bankası cazip teklifleri ile bu alanda kredi çekmek isteyenler için ciddi imkanlar sunmaktadır.  Faiz oranlarının düşük olması ve özellikle hayvancılık alanında mekanizasyon kredi teklifleri ile Ziraat Bankası sizin için gayet iyi bir alternatif olabilir.

İş Bankası:  Finans sektöründe işletme kredileriyle öne çıkan İş Bankası, birçok müşterisini sunduğu faiz oranlarının düşüklüğüyle kazanmıştır. Eğer tarım kredisi kullanmak için aklınızda İş Bankası varsa  bankanın resmi internet adresine giderek kendinize en uygun tarım kredisi tekliflini bulabilirsiniz. Eğer İş Bankası’nın uygun gördüğü adaylardan iseniz, günlük onlarca gelen başvurular arasından sıyrılarak kredinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda bankadan TMO kredisi veya traktör kredisi kullanmanız da mümkün. Uzun vade, düşük faiz ilişkisi içerisinde tarım kredisini İş Bankası’ndan alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.