1. Ana Sayfa
  2. TAŞIT KREDİSİ
  3. Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Günümüzde en çok talep alan kredi türlerinden birisi de taşıt kredisidir. Ancak taşıt kredisi almak için bazı şartları taşımış olmamız gerekiyor. İlk olarak bu konuda bilinmesi gereken şey ise bu Kredi türünün yalnızca taşıt alabilmek için kullanılması gerektiğidir.

Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler bankalara konut kredisi ve ihtiyaç kredisi için nasıl başvuruda bulunuyorsa, yine aynı şartlar üzerinden başvuru yapmalıdır. Eğer sıfır bir araç almak istiyorsanız anlaşmalı bankalar üzerinden kampanyalarla birlikte uygun faizli olarak kredi alabilirsiniz. Özellikle bu tarz durumlarda kişileri zorlamayacak düzeyde düşük faiz oranları gündeme gelmektedir.

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Taşıt kredisi almak için başvuru

Taşıt kredisini bankanız üzerinden kullanmak istediğinizde taşıtın fiyatı ve diğer bilgilerle birlikte tüm işlemleri bayiden tamamladıktan hemen sonra aracın değerini gösteren bir fatura elinizde bulunmalıdır. Bu fatura ile birlikte bankaya giderek gerekli olan evrakları hazırlayarak bu şekilde taşıt kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşıt kredisi ne kadar çekilir?

Yapılan düzenlemeler bu kredinin %30 değerini karşılayabilecek düzeyde oluşturulmuştur. İmkânınız varsa o zaman bundan yararlanmanız tavsiye edilir. Özellikle iyi bir gelirin olması ve kredi notunun yüksek olması bu konuda elinizin güçlenmesine neden olacaktır.

Taşıt Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Gelir belgesi şartı

18 yaşını doldurmuş olan bireylerin araç alabilmesi için gelirin ne olduğunu bankaya bildirmesi gerekir. Tüm kredi türlerinde olduğu gibi bu kredi türünde de gelir belgesi oldukça önemli bir yerde bulunur. Aksi durumda işleriniz biraz daha zorlaşabilir. Bu nedenle gelir belgesi kavramına biraz daha önem vermeniz lazımdır.

Ehliyetim yok taşıt kredisi alabilir miyim?

Bazı kullanıcılar ehliyetim yok taşıt kredisi alabilir miyim gibi soruları bu dönemlerde çok fazla soruyor. Ehliyetin bu durumla ilgili herhangi bir ilgisi olmayıp bu olmadan da rahatlıkla taşıt kredisi alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi gelir belgesi oldukça önemli bir konu olup, bankaların ilk olarak baktığı konulardan biri olmaktadır. Günümüzde bankalar taşıt kredisi konusunda çok fazla kampanya yaptığından dolayı zorlanmadan ihtiyaçlarınızı bu alan üzerinden karşılamanız mümkün olur.


Yorum Yap

Yorum Yap