1. Ana Sayfa
  2. TC KİMLİK SORGULAMA
  3. TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

Birçok vatandaşın sürekli aklında soru işareti bırakan emekli olma yaşları, primleri, tarihleri öğrenme işlemlerinin nasıl yapılacağı büyük önem taşıyor. Bu hizmeti veren kurum SSK’dır. Diğer bir deyişle SGK olarak adlandırılan bu kurum sigorta bilgilerini bünyesinde bulunduruyor. Bütün sosyal sağlık birimlerini içerinde barındırır. Bu durum zamanla değişiklik göstermiştir. Özel kuruluşlarda veya bir fabrikada çalışan vatandaşların haklarının savunulması için bağlı olduğu kurumdur.

Emeklilik ile ilgili her bilgi SSK tarafından sağlanır. Birçok SGK türü bulunmaktadır. 4B, 4A, 4C olarak 3 türdedir. Yeni sistem olan e-devlet sistemi ile bütün bu kurumların bilgilerine ulaşılabilir. Ancak e-devlet şifresine sahip olmayan vatandaşlar TC kimlik no ile SSK Sorgulama Şifresiz işlemi yapılabilir. Bunu bir internet sekmesine girerek SSK sayfasına giriş yapabilir ve buradan hangi kurumdan bilgi almak isterseniz üzerine tıklayarak yapabilirsiniz. Kimlik numarası, cilt numarası, kayıtlı olunan il, doğum yılı ve uyruk girilerek sorgulama yapılabilir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz İşlem Yapamayanlar

Eğer sorgulama yapacak kişinin kimlik kartı yanında değil ise ve cilt numarası gibi gereken numaralar bilinmiyorsa başka bir şekilde sorgulama yapabilir. Ancak bunun için e-devlet hesabının olması gerekmektedir. Bir e-devlet şifresi ile e-devlet sayfasına giriş yapılabilir. Ardından hizmet dökümünden istenilen kurumun hizmet dökümüne ulaşılabilir. Fakat bir e-devlet şifresi bulunmuyorsa TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlem yapmaktan başka bir çözüm bulunmuyor. Bir e-devlet şifresi veya kimlik bilgilerinin olması gerekiyor. Bu şekilde tüm bilgiler öğrenilebilir. Yatırılmış olan prim daha yatırılması gerekli olan prim, emekli olunacak yaş, emekli olunacak ay ve yıl gibi bütün bilgiler öğrenilebilir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

E-devlet Üzerinden SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemini yapamayan vatandaşlar bu sorgulamayı e-devlet üzerinden yapabilir. Çünkü TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi yapılırken sadece kimlik no gerekmez. Bunun yanında birçok kimlik bilgisi de gereklidir. Bunun için kimlik kartı yanında bulunmayan vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama yapılabilir. Gereken sadece kimlik numarası ile e-devlet şifresidir. Sadece bunlar gereklidir. Bu şekilde tüm hizmet dökümlerine ulaşılabilir. E-devlet ile bu işlemler oldukça kısa sürede gerçekleşir. Ancak e-devlet şifresini alamayan veya şifresini unutan vatandaşlar için de çözümler bulunmaktadır. Ancak e-devlet şifresi oldukça önemli bir hizmet kurumudur. Şifresini alma işlemi de oldukça kolaydır. Bu sebeple e-devlet şifresi almak gerekir. PTT şubesine gidilerek bir şifreye sahip olunabilir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

Şifresiz SSK Sorgulama İşlemi Kolay mıdır?

TC kimlik no ile SSK sorgulama işlemi şifresiz yapmak çok zor bir işlem değildir. Kullanılan internet tarayıcısına TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz yazmak yeterli olacaktır. Açılan sekmelerden, SGK sayfasına giriş yaparak gerekli bilgileri girmek sorgulama yapmak için yeterli olacaktır. Tüm 4A, 4B, 4C işlemleri buradan sorgulanabilir ve yapılabilir. TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi birçok vatandaş tarafından kullanılırken en çok kullanılan şekli e-devlet olmuştur. Birçok vatandaş TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi gerçekleştiriyor. Bu işlem oldukça eski bir yöntemdir. Ancak hiçbir zorluk çekilmeden yapılabilir. Her işlem için oldukça kısa süreler gereklidir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

E-devlet Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi yapılırken e-devlet üzerinden prim sorgulama olarak yapılabilir. Bu işlem e-devlet üzerinden hizmet dökümleri kısmından yapılır. E-devlet şifresi olmayan veya daha e-devlet şifresi alamayan, şifresini alıpta unutan vatandaşlar TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz olarak yaparlar. SGK sayfasından bu işlem gerçekleşir. İstenilen bilgiler girildiğinde ekrana gelen sayfa sorgulama işlemini gerçekleştirir. İşlem yapma çeşitleri oldukça basittir. Gereken bilgiler girildiğinde hiçbir zorluk yaşanmadan işlemler yapılır.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

TC Vatandaşı Olmayanlar Nasıl İşlem Yapabilir?

SGK resmi web sayfasından TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz olarak işlem geçekleştirilebilir. Ancak TC vatandaşı olmayan kişiler bu sorgulama ekranında uyruğunu belirmek zorundadır. Bunun yanında bir ikamet tezkere numarası bulunmaktadır. Bu bilgide girilmek zorundadır. TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz olarak işlem yaparken gereken bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Bunun için gereken bilgiler girildiğinde sorgulama yapılabilir ve istenilen hizmet dökümü bilgilerine ulaşılabilir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

SSK İçin Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik sorgulaması yapacak vatandaşlar SGK resmi web sayfasından TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlem yapabilirler. İlk olarak SGK sayfasına giriş yapmak gereklidir. Ardından istenen bilgiler girdikten sonra hizmet dökümü ekranı açılacaktır bu ekranda SSK için emeklilik sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi böyle gerçekleşir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulaması Yapmak İsteyenler

TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemi ile bağ-kur üzerinden emeklilik sorgulayacak vatandaşlar SGK sayfasından bu işlemi gerçekleştirebilir. Bunun için sayfaya girildiğinde istenen bilgileri girdikten sonra hizmet dökümünde 4B hizmet dökümü seçilmeli ve sorgulama yapılmalı. TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemini bu şekilde gerçekleştiremeyen vatandaşlar e-devlet üzerinden bu işlemi ve hizmet dökümü sorgulamasını gerçekleştirebilir. Bağ-kur üzerinden emekli olan vatandaşlar için hizmet dökümü bilgileri farklıdır. Her hizmet dökümüne ulaşmak için farklı bilgiler gerekir. Bu bilgiler girildiği takdirde sorgulama işlemi gerçekleşir ve istenen bilgilere ulaşılabilir. TC kimlik numarası ile yapılan birçok işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerden biri de hizmet dökümü sorgulamasıdır. Bu sorgulama girilen sorgulama ekranı ile gerçekleşir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

E-devlet Şifresine Nasıl Sahip Olunur?

TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemini gerçekleştiremeyen vatandaşlar e-devlet üzerinden işlem gerçekleştirebilir. Bunun için bir e-devlet şifresine ihtiyaç vardır. Bu şifreyi bir PTT şubesinden almak mümkündür. Bu sayede TC kimlik no ile SSK sorgulama şifresiz işlemini yapamayanlar e-devlet hesaplarından bu işlemi yapabilirler. Unutulan e-devlet şifresi eskiden tekrar bir ücret ödenerek PTT şubesinden alınmaktaydı. Fakat gelişen birimler ile unutulan şifre yine internet üzerinden yenilenebilmekte. E-devlet sayfasına girerek şifremi unuttum seçeneğine tıklandığında şifreyi yenilemek için birçok seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerden birini seçerek istenen bilgiler girildiğinde e-devlet şifresi yenilenebilir ve yeni bir şifre belirlenir.

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

Şifre Olmadan Prim Sorgulama İşlemi

E-devlet şifresi almayan vatandaşlar işlemlerini SGK sayfasından gerçekleştirebilir. Prim sorgulama da bu işlemlere dahildir. Gereken bilgiler girildiğinde prim sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Alınmayan veya unutulan bir şifre söz konusu olduğunda SGK web sitesi tarafından prim sorgulama işlemi gerçekleşir. Alınan e-devlet şifresi işlemlerin süresini kısaltır. Fakat diğer türlü işlem yapılması da oldukça kolaydır. Prim sorgulama işlemi yapılırken gereken bilgiler;
TC kimlik numarası, kişiye ait kişisel bilgilerdir. Bu bilgiler girildiği zaman hiçbir şifreye gerek duyulmadan prim sorgulama işlemi yapılabilir. E-devlet üzerinden ise ana sayfaya girerek TC kimlik numarası ve şifresi girilerek gerçekleşir. Ardından hizmet dökümüne girilerek istenilen kurumun bilgilerine ulaşılabilir. Bu bilgilere ulaşma imkanı oldukça kolay ve hızlı şekilde gerçekleşir. Bilgilere kolayca ulaşılabilir ve bilgilerin çıktısı alınabilir.


Yorum Yap

Yorum Yap