1. Ana Sayfa
  2. KREDİ ÇEŞİTLERİ
  3. TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

Gelişen ve küreselleşen dünya ile birlikte insan ihtiyaçları da giderek artmaktadır. İnsanlar ise bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli kaynaklardan nakit para bulma yollarını aramaktadır. Bu yollardan birisi ve kişilere en kolay gelen ise bankalardan kredi talep etme ihtiyacıdır. Bu aşamada ise bankalar kişilere birçok nakit para sağlamaktadır. Bu bankalardan birisi de Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB bankasıdır. Her bankanın kendine özgü bir kredi şartları bulunmaktadır. Bu şartlar doğrultusunda kişiler de nakit akışlarını sağlayabilirler. TEB kredi başvurusu işlemleri de banka aracılığı ile kişilerin tercihleri doğrultusunda alınmaktadır.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB kredi başvurusu yapılabilmesi için bir takım şartlar bulunmalıdır. Bankanın kişilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli kredi imkanları vardır. Bu kredilerden fayda sağlayabilmek için gerekli yollardan başvuru yapılmalıdır. Başvuru işlemleri için gerekli bilgi ve belgeler bankaya götürülerek istenilen krediye başvuru imkanı sağlanır. Veya artık insanların telefon üzerinden tuşlama yöntemi ile de kredi başvurusu yapabilmektedir. TEB kredi başvurusu işlemleri için sesli olarak müşteri hizmetleri kanalından da yardım talep edilebilir. Müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile gerekli işlem sağlanmış olacaktır.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

Başvuru Aşamasında İstenilen Belgeler Nedir?

TEB kredi başvurusu için istenilen belgeler banka tarafından internet adresinde açıkça duyurulmuştur. Bu konuda hani belgelere ihtiyaç duyulduğunu öğrenebilmek için kişilerin bilgi alabileceği bir kanal da müşteri temsilciliği veya direk banka çalışanları olan bireysel işlem bölümünden bilgi alınabilir. TEB kredi başvurusu yapabilmek için gerekli olan bu belgeler her kredinin şartına ve içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak istenilen belgeleri sıralamak gerekirse şu bilgiler fayda sağlayacaktır:
*Kimlik kartı
*Ekspertiz belgesi
*Bağ veya bahçe teminatının tapusu veya bilirkişi raporu
*Gelir belgesi
*Maaş bordrosu
*3 yıllık bilanço
*Gelir belgesi
*Vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi
Bütün bu belgeler başvurulacak olan kredi özelliğini ve başvuran kişilerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kişilerin şartlarını ve başvurmuş oldukları kredinin özelliklerini bilmesi gereklidir.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Bankasının Sağlamış Olduğu Kredi Çeşitleri Nedir?

Her bankanın kişilere sunmuş olduğu kredi imkanları ve hitap etmiş olduğu kitlelerin özellikleri farklılık göstermektedir. TEB kredi başvurusu yapacak olan kişilere sunmuş olduğu krediler ise şu şekilde sıralanabilir:
*İhtiyaç kredisi
*Konut kredisi
*Taşıt kredisi
*Tarım kredileri
*Mağaza içi kredi
*Bireysel finansman kredisi
*Arsa kredisi
*Media markt
TEB kredi başvurusu yapmak isteyen kişileri oldukça çeşitli kredi fırsatları karşılamaktadır. Bu kredilerin özellik ve içerikleri ise farklılık göstermektedir.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Bankası Ürün Kredisi Alabilme Fırsatı

Alışılmış kredi imkanlarının dışında TEB kredi başvurusu yapan kişiler belirli mağazalardan ürün alabilme imkanlarından da yararlanabilmektedir. Bunlardan birisi ise Media Markt ürün başvurusu olmaktadır. Kişilerin bu imkandan faydalanabilmeleri için TEB internet adresi üzerinden mağaza seçeneğine ulaşmaları yeterli olacaktır. Bu mağaza içerisinden Media Markt logosuna girerek masrafsız kredilerini kullanarak dilemiş oldukları ürünlerden fayda sağlayabilirler. Bu konuda bankanın kişilere sağlamış olduğu taksit imkanı ise 48 aya kadar varan özelliktedir. Alınacak ürünler üzerinden 48 aylık bir ödeme planı oluşturulabilmektedir. Media markt TEB kredi başvurusu imkanından faydalanmak isteyen kişiler 1.000 ile 15,000 TL arasında bir miktar üzerinden değerlendirme yapabilmektedir. Kişiler ödemelerini ise TEB Bankası şubeleri veya internet bankacılığı ve TEB ATM sistemi üzerinden ödeme yapabilme fırsatına sahip olmaktadırlar.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

Cepte TEB Uygulaması

Gelişen teknolojik şartlar ile beraber artık bir internet çağı yaşamaktadır. Bu yaşantıyı da bir fırsata çeviren TEB Bankası cepte TEB uygulaması ile adından söz ettirmektedir. TEB kredi başvurusu yapan kişiler de buradan kredi işlemlerini gerekli olan tüm özellikleri ile kolay bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen kişilerin üyelik sağlaması şartı vardır. Ayrıca bu uygulama sayesinde kullanan kişilerin yoğunluğuna göre çeşitli avantajlar da sağlanmaktadır. Bunun yanında bu uygulamayı kullanan kişilerin anlaşmalı hava alanlarından kapılardan da ücretsiz olarak geçiş yapmaları sağlanmaktadır.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

TEB Bankası Kredi Kullanabilmek İçin Genel Şartlar Nedir?

Kişilerin kredi kullanabilmeleri için bazı gerekli şartları taşımaları gerekmektedir. TEB kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle banka müşterisi olma zorunluluğu vardır. Bunun yanında TEB kredi başvurusu yapabilmek için kişilerin 18 yaşından büyük akıl sağlığı yerinde ve kişisel kararlarını kendisi verebilecek bir düzeyde olmaları gerekmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi

Günümüzde kişilerin en çok kullanmış oldukları kredi çeşitlerinin başında ise ihtiyaç kredisi gelmektedir. TEB kredi başvurusu yapan kişilerde genelde bu kanal üzerinden kredi alabilmektedir. Banka ise geniş ürün yelpazesi ile de kişilere olanak sağlamaktadır. TEB kredi başvurusu yapan kişiler ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin almış olduğu krediler piyasa faiz oranlarından etkilenmemektedir. Ayrıca 36 aya varan uzun vadeli olarak bu imkanı kullanabilmektedirler. Kişilerin ihtiyaç kredisinden fayda sağlayabilmeleri için en yakın TEB bankasına ulaşım sağlamaları gereklidir. Meslek guruplarına göre işçi olarak çalışan kimselere gelirlerini belgeleyen bir evrak ve serbest meslek sahipleri de bilançoları ile TEB kredi başvurusu yapabilirler.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

Kredi Başvurularının An An Takip Edildiği Tek Sistem

TEB kredi başvurusu yapan kişilerin kredi işlemleri konusunda yeterli bilgilere sahip olmaları için ”başvurum nerede” sistemi kurulmuştur. Kişiler internet üzerinden T.C. kimlik numaraları, telefon numaraları ve kredi işlemleri ile ilgili gerekli olan bilgileri tuşlayarak kolay bir şekilde başvurum nerede sisteminden fayda sağlayabilirler. Banka bu konuda başvuru yapmış olan tüm müşterilerine yeteri kadar kolaylık sağlamaktadır.

TEB Kredi Başvuru İşlemleri

Tarım Kredileri

TEB kredi başvurusu yapmak için gelen kişilerin talep eden kişilerin en çok başvurdukları kredi türlerinden birisi de tarım kredisi olmaktadır. Normalde bir ekonomi bankası olarak tanınan TEB Bankası kişilere tarım alanında da gerekli yardımları sağlamaktadır. TEB kredi başvurusu ile tarım kredisi başvurusu yapan kişiler 250.000 TL ye kadar kredi imkanlarında faydalanmaktadır.

Tarım ile uğraşan çiftçinin hasat zamanında ödeme yapabilmesi içinde 3, 4, 6 ve 12 ay boyunca ödemesiz olarak kredilerini erteleme imkanı da sunulmaktadır. Ödeme konusunda kişilere sağlamış olduğu bir başka imkan ise ödeme seçenekleridir. Her ay belirli bir seviyede ve firmanın nakit akışlarına göre kendi projelerine göre bir ödeme tarzı da uygulama imkanları bulunmaktadır.
Oldukça da uzun bir vade yapısına sahip olan tarım kredisi yaklaşık 60 ay gibi bir süre ile kişilere sunulmaktadır. Bankacılık faaliyetlerinde oldukça etkin bir konuma sahip olan TEB Bankası kişiler arasında da en çok tercih edilen bankalar arasındadır. Bu açıdan dolayı banka yetkilileri de kişilerin ihtiyaçlarına göre arge çalışmalarını artırmakta ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni gelişmeler ile ürün yelpazesini artırmaktadır.

Girişimciler ve her kesimden insanların ihtiyaçlarını karşılamak için piyasada bulunan faiz oranlarının daha da altında seyreden bir seviye ile olanaklarını genişletmektedir. Bankacılık sektöründe yeni bir isme sahip olan kuruluş ise her şehirde bir şube ile faaliyetine devam etmekte ve gün geçtikçe de bünyesine yeni şubeler katmaya devam etmektedir. Bütün bu imkanlar doğrultusunda gelişen ve globalleşen bankalar içerisine girmek konusunda başta ilerlemektedir.


Yorum Yap

Yorum Yap