1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. TEB Müşteri Hizmetleri ile Ayrıcalıklı Hizmet

TEB Müşteri Hizmetleri ile Ayrıcalıklı Hizmet

TEB Müşteri Hizmetleri ile Ayrıcalıklı Hizmet

TEB Müşteri Hizmetleri ile Ayrıcalıklı Hizmet

Bankaların müşteri hizmetleri pek çok konuda destek veren birimlerdir. Özellikle şubeye gitmeye gerek kalmaksızın müşteri hizmetleri aracılığı ile onlarca işlem yapmak mümkündür. Bunlardan bazıları şöyledir,
– Fatura ve şans oyunu ödemeleri,
Kredi ve kredi kartı ödemeleri,
– EFT, havale ve yurtdışı para gönderme işlemleri,
– Borç gözlem işlemleri,
Kredi, kredili mevduat hesabı ya da kredi kartı başvuru işlemleri,
– Abonelikler ve şans oyunları ödemeleri,
Yatırım işlemleri,
Vadeli hesap işlemleri,
– Altın, kıymetli maden ve döviz işlemleri,
Taksitli nakit avans ya da kredi kullanma işlemleri,
– Bilgi güncelleme işlemleri,
İnternet bankacılığı bloke kaldırma ve kullanıcı kodu edinme işlemleri,
– Bankacılık ürünlerine ilişkin bilgi almak,
– Kayıp ya da çalıntı olan ürünlerin kapatılması,
İnternet bankacılığı ya da kart şifresi almak,

TEB müşteri hizmetleri

Hızlı ve Pratik İşlem Noktası

Bankalar müşteri hizmetleri sayesinde, müşterilerine daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmuş olurlar. En basit örneği ile daha önce kredi işlemleri yalnızca şubelerden yapılmaktaydı. Ancak artık müşteri hizmetleri kanalından da krediye başvurulabiliyor, hatta bazı krediler kullanılabiliyor. Bu sayede bankanın şubesinde müşteri kalabalığı hafifletilmiş oluyor. Böylelikle hem müşteriler saatlerce sıra beklemiyor, hem de istenilen ürün doğrudan müşteri ile buluşturuluyor. Üstelik bankaların müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat esasına göre hizmet veriyor. Yani riski bir durum karşısında müşteriler günün her saati bankalarına ulaşabiliyor.

TEB müşteri hizmetleri

Türk Ekonomi Bankası da müşteri memnuniyetine önem veren ve bu doğrultuda kendini sürekli olarak geliştiren bankalar arasında yer alıyor. TEB müşteri hizmetleri neredeyse şubeden yapılacak tüm işlemleri telefon aracılığı ile yapıyor. Bu da TEB müşterileri için mükemmel bir ayrıcalık haline gelmiş durumda. Çünkü ATM ve şube ağı özellikle doğu şehirlerinde çok geniş olmayan bu banka, aradaki açığı telefon şubesi ile kapatabiliyor. TEB müşteri hizmetleri TEB müşterilerinin yanında, farklı banka müşterilerine de ürünler hakkında bilgiler sunuyor. TEB müşteri hizmetleri telefon numarası ise 444 0 666’dır.

TEB müşteri hizmetleri

Güvenlik Aşaması

TEB müşteri hizmetleri de diğer tüm banka müşteri hizmetleri gibi güvenlik aşaması kullanıyor. Yani, arayan kişinin gerçekte iddia ettiği kişi olduğunu kanıtlamaya yardımcı olan bu güvenlik aşaması 3 sorudan oluşuyor. Bu sorular,
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası,
– Sistemde kayıtlı olan cep telefon numarası,
– Anne ya da baba adı,
Bu bilgilere tam ve doğru yanıt veren kişiler müşteri hizmetlerinden destek alabiliyor. Ancak cevaplamakta anormal bir şekilde geç kalan, emin cevaplar veremeyen, yanında bulunan kişilerden destek alan kişilerin şubeler aracılığı ile yardım alması gerekiyor. Bunun yanında müşteri kaydı oluşturulurken kişinin verdiği cep telefon numarası da güvenlik soruları arasında yer alıyor. Yani sisteme kaydedilen bu numara müşteri tarafından hatırlanmıyor ise güvenlik aşaması tamamlanmış olmaz. Dolayısıyla bu müşteri, müşteri hizmetlerinden destek alamaz. Hatırlıyor ancak o numarayı artık kullanmıyorsa da pek çok işlemi yine TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştiremez.

TEB müşteri hizmetleri

Başvuru İşlemleri

Türk Ekonomi Bankası avantajlı ürünleri sayesinde sık tercih edilen bankalardan bir tanesi. Ayrıca dijital bankacılığa verdiği önem sayesinde pek çok ürününün TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile kullanılmasını sağlıyor. Bunlar şöyledir,
Kredili mevduat hesabı,
Kredi kartı,
Pratik ve ihtiyaç kredileri,
Araç ve konut kredileri,

TEB müşteri hizmetleri

Başvuru Sonuçlandırma

TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile bu ürünlere başvuru yapacak olan kişiler öncelikle güvenlik aşamasından geçmelidir. Eğer TEB ’in müşterisi olmayan bir tüketici söz konusu ise yine başvuru sağlanabilir. Bunun için müşteri temsilcileri öncelikle o kişiye bir kayıt oluşturur. Akabinde başvurusunu alır. Bu ürünlere başvurular genel olarak 1 hafta ile 10 gün arasında değerlendirilmektedir. TEB müşteri hizmetleri aranarak başvuru sonucunu öğrenmek mümkündür. Başvuru olumlu olarak sonuçlandığında ayrıca müşteriye SMS yolu ile bilgilendirme sağlanır.

TEB müşteri hizmetleri

Yatırım İşlemleri

Banka müşterilerinin telefon bankacılığı aracılığı ile yaptığı en önemli işlemlerden bir tanesi de yatırım işlemleridir. TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile de yatırım işlemleri yapmak mümkündür. Bu işlemler arasında,
– VİOP işlemleri,
– Hisse senedi işlemleri,
– Altın ve döviz hesapları,
– Yabancı para, altın ya da döviz cinsi vadeli hesaplar,
Bulunur. TEB müşterileri 444 0 666 TEB müşteri hizmetleri hattını arayarak tüm bu yatırım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Ancak bunun için müşterinin telefon şubesi şifresinin olması şart. Bu şifre yalnızca TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile işlem yaparken kullanılır. Şifre 6 haneden oluşur ve asla sıralı ya da ardışık sayılardan oluşmaz. Müşteriler bu şifreleri operatör yardımı ile kendileri belirler. Yatırım hizmetlerinden faydalanacak olan kişilerin öncelikle bu şifreyi tuşlaması gerekir. Eğer müşterinin şifresi yok ise öncelikle şifre belirleme işlemi yapılır.

TEB müşteri hizmetleri

İnternet Bankacılığı Parola ve Kullanıcı Kodu İşlemleri

TEB müşteri hizmetleri aranarak parola ve şifre hizmeti almak müşterileri için oldukça pratik bir hizmet. Özellikle internet bankacılığı kullanan kişiler, bloke ettikleri ya da unuttukları internet bankacılığı şifrelerini TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile alabiliyor. Bu noktada ayrı bir güvenlik aşamasından geçen müşteri doğum tarihi ve doğum yeri gibi bilgilerini de iletmek durumunda. Ardından IVR sistemine aktarılan müşteri, buradan kullanıcı kodu ve şifresini kendisi belirleyebiliyor.

TEB müşteri hizmetleri

Kart Şifresi Alma ve Değiştirme İşlemleri

TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile en sık yapılan diğer bir işlem de kar şifresi alma işlemidir. Kredi kartı ya da banka kartı sahibi kişiler, kendilerine yönlendirilen bu kartların ilk şifresini TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile alabiliyor. Bu şifreyi belirlemek isteyen müşteriler, müşteri temsilcileri aracılığı ile sesli yanıt sistemine aktarılıyor. Kişi buradan kendisi istediği bir şifreyi telefonunun tuşlarını kullanarak belirleyebiliyor.

TEB müşteri hizmetleri

Ödeme işlemleri

TEB müşterileri TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi, kredi kartı ve fatura ödeme hizmetleri alabilir. Hatta farklı bir bankada bulunan kredi ya da kredi kartının ödemesi, TEB ’e ait bir hesaptan EFT yolu ile yapılabilir. Elektrik, su, telefon ya da internet gibi faturaların ödemesi gerçekleştirilebilir, hatta bunlar için otomatik ödeme talimatları oluşturulabilir. Eğer kişinin kredi kartı ya da hesabı var ise bu ürünler üzerinden TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile fatura talimatı oluşturulabiliyor. Böylelikle kişinin ayrıca faturalarını takip etmek için zaman ayırmasına gerek kalmıyor.

TEB müşteri hizmetleri

Taksitli Nakit Avans İşlemleri

TEB ‘e ait bir kredi kartı kullanan kişilerin en sık kullandıkları ürünlerden bir tanesi taksitli nakit avanstır. Acil nakit ihtiyaçlarında kolayca kullanılabilen ve son derece avantajlı olan bu ürün TEB müşteri hizmetleri de kullanılabiliyor. Müşteri temsilcisi aracılığı ile kullandığı bu ürünün tüm ayrıntılarını bilmek isteyen kişiler kafalarında soru işareti olmadan ürünü tanıyabiliyor. Bu ürünü ATM kanalından kullanmak da mümkün. Ancak TEB müşteri hizmetleri aracılığı ile kullanılan taksitli nakit avanslarda tüm ayrıntılar müşterilere tek tek anlatılıyor. ATM’lerden yapılan taksitli nakit avans işlemlerinde tüm sorunluluk müşterinin kendisine ait.


Yorum Yap

Yorum Yap